13.09.2017

(text: Silvia Haupt Kozonova, photo: archiv) 

Fashion week dává obecně lidem kolem scény zabrat. Parties, přehlídky, doprovodný program. Po chvíli si říkáte, že víc už nechcete, nemůžete, a že víkend doma zní jako ten nejluxusnější program světa – a to i bez welcome drinků. Po pár dnech odpočinku se ale česká scéna může těšit na další provětrání outfitů.  Je před námi druhý ročník  studentských přehlídek.

 

WE RE NEXT – představí mladé návrháře ještě v silnější sestavě jako loni.

WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus programu. Akce WE RE NEXT má nakročeno k tomu, aby se z ní stala akce, která bude dávat prostor všem talentovaným studentům, a to možná nejenom z českého prostředí. Ale nepředbíhejme!

Návrhář Lukáš Spilka s týmem se tak podruhé pustili do organizace akce, která dává prostor mladým talentům i za hranice oficiálního fashion weeku.  Již loni tento event dokázal, že má o něj české publikum zájem a že tato, na naše poměry výjimečná, akce má určitě ve fashion komunitě svoje oprávněné místo.

Ti, které zajímá vývoj scény už dávno, mají datum akce v kalendáři. 14. 9. obsadí mladí návrháři Holešovickou La Fabriku, kde odprezentují svoje nejnovější kolekce ve dvou blocích.

20 návrhářů budou zastupovat jména z USA, Austrálie, Belgie, Německa a samozřejmě studenti z Česka. Mezi zajímavá tuzemská jména patří  Michaela Čapková, která letos navrhovala speciální pláštěnky v spolupráci s firmou Fatra nebo Linda Zabílková, výherkyně Baťa YOUNG DESIGNERS CHALLENGE. Svoji SS18 představí také Michela Hriňová se svojí značkou Aim, nebo Filip Haike spolu s Terezou Ledvinovou jako Defresh studio. Mezi známějšími jmény z mladé generace uvidíte také Kateřinu Plamitzerovou, která spolupracuje s Alenou Jakubovou pod společnou značkou Beast of the East. Zvědaví jsme také na přehlídku iniciátora samotného happening Lukáše Spilky.

Ve Fashion Map nás nesmírně zajímá, jakým směrem se bude vyvíjet nová generace. Zajímají ji praktické modely nebo jako studenti nechávají průchod a volnost své kreativitě pomocí abstraktních modelů? Oboje má určitě na scéně své místo a svůj důvod.

Přijďte se podívat kdo je NEXT spolu s námi, a to už zítra od 18:00. Vsupenky na akci zakoupíte na GOOUT.

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
11.09.2017
Pražský streetstyle, který byl před pár lety nahodilým “fotografováním lidí venku”, prošel za pár sezon výraznou změnou...
05.09.2017
Umprumáci mají oproti studentům jiných škol několik výhod. Kromě studia v Praze (a tedy centru českého fashion dění) je...
04.09.2017
Neděli otevírala show Mi Fashion Label. Grafické vzory, krajka, denim, safari… Je to divoké, je to nositelné, je to...
03.09.2017
Na ostrově Štvanice se MBPFW koná už podruhé a produkce opět využila místní sportovní zázemí. Zatímco minule to byly...
01.09.2017
Stejně jako fashion week, který byl před šesti lety byl jenom jedním molem uprostřed Pařížské ulice a nyní je...
  •  
  • 1 z 109
  •