20.06.2017

(text: Silvia Haupt Kozoňová) 
Nejenom v Česku se běžně stává, že na přehlídkách vidíte estetiku devadesátých let. Ne, nemysílme ty cool 90ky, které nyní všichni v čele s Vetemants a Goshou “vykrádají”. Máme na mysli kolekce, nad kterými často zapláče srdce nejednoho uvědomělého fashionisty. Vždyť pomyslete, na jakou kreaci padla energie, čas a také látky. V takových případech bývá velice tenká hranice mezi tím, co se dá označit za individuální vkus a něčím, co je úplně očividně bez vkusu. Chybí lokálním značkám přehled nebo zkušenosti, které také formují vizuální vjemy a hrají si s inspirací? Dokáže nový projekt Fashion REHAB Prague být zdrojem nápadů, které tyto mezery vyplní? Zeptali jsme se Antonína Soukupa a Jany Bielikové, designérů, kteří za platformou pro nové designéry a fanoušky módy stojí. 
 

 

Pokud by jsme se na to ve Fashion MAP dívali trochu zjednodušeně – a škola šití by byla takovou “základkou”, pak je Fashion REHAB střední, na kterou by jste měli vyrazit. Zkoušku dospělosti si vaše značka rozhodně zaslouží. 
 

Ve Fashion průmyslu jsme se ocitli ve fázi, kdy se ze žáků stávají učitelé. A tak se fresh způsob myšlení a neotřelý vizuál mísí s marketingem a silným pozicioningem značky, které nová generace designérů vnímá mnohem silněji jako stará garda. Mladé lokální brandy začínají mít co odevzdávat dál a vědí, jakým chybám se vyvarovat při stavění se na vlastní nohy, nebo co je v dnešní době nezbytnou součástí byznysu. Právě na autentičnost v módním průmyslu a odevzdávaní zkušeností „hraje“ nový projekt Fashion REHAB PRAGUE, který vznikl jako iniciativa designérů značek LAFORMELA a Milion Dolar. 

“Oba brandy jsou diametrálně odlišné. Jiný styl, jiný designér, rozdílné cesty. Nespojujeme tedy značky nebo estetiku – to, co jsme spojili je energie a naše společné snažení vést platformu FASHION REHAB PRAGUE, která může pomoci odstartovat zájemcům stát se návrhářem i podnikatelem a přinášet zájemcům vždy nové a zajímavé workshopy, přednášky a módu, kde se student nebude bát spojit cokoli s čímkoli a kýmkoli. To, co spojuje LAFORMELA s Milion Dolar je NO LIMITS. Začína opis nového projketu, který bude zestávat z různých workshopů Antonín.  

Pokud by jsme se na to ve Fashion MAP dívali trochu zjednodušeně – a škola šití by byla takovou “základkou”, pak je Fashion REHAB střední, na kterou by jste měli vyrazit. Zkoušku dospělosti si vaše značka rozhodně zaslouží. 
 

Působíme jako škola, ale hodně v uvozovkách. To, že tvrdíme, že u nás nedostanete diplom, je pravda, jelikož nám přijde zbytečný, cennější jsou vědomosti a motivace, které jsou potom pro vás hnacím strojem. A když při tom všem proudí dobrá energie, tak je to všechno radost.”

Celý projekt je multidisciplinární kurz, který má svým účastníkům pomoci zorientovat se ve své vlastní tvorbě, naučit se něco od lidí, kteří se módou živí a tvoří ji už roky. Fashion ReHAB má ale taky co nabídnout lidem, kteří nidky nic nešili a jenom je zajímá, jak proniknout do fashion kruhů, zkonzultovat práci s některým z designérů LAFORMELA nebo Million DOLLAR.

“Naše workshopy a kurzy budou různorodé. Začínáme dvoudenním workshopem a pak následují další  lekce s různými tématy.  Nechceme se omezovat jenom na módu. Budeme mít různé hosty, profesionály z jiných oblastí a různá témata. Móda ale zůstává centrem – naučíte se u nás vše od základů šití až po modelaci střihů." 

Zda-li je lokální rybníček připraven na nový vítr a rozvíření vod se uvidí. Nejen tím, jak přijme Fashion REHAB Prague profi komunita, ale hlavně tím, jaká bude poptávka zákazníků. Budou mít mladí návrháři zájem o konzultace? Najde se dost brandů, pro které je DYI a recyklace nejen záliba, ale chtějí se posunout na podobný level jako Million Dollar? Bude Fashion REHAB Prague o pár let relevantním hubem pro nové značky? 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
12.11.2017
Petra Kubíková Dizajnérka zďaleka nie je vo svete módy nováčikom a na svoje konto si môže pripísať už mnoho ocenení a...
10.11.2017
Co vás napadne když se řekne konopí? Když opomenete první asociace, zjistíte, že konopí má na trhu již hodně dlouho...
  •  
  • 1 z 112
  •