02.08.2017

Hygge, jedinečný design, přístup k udržitelnosti a dobrý styl. Švédové, jak se zdá, jsou v estetice a v životním stylu o krok na před. Ať už patříte mezi fanoušky skandinávského lifestylu, nebo dáváte přednost lokální tvorbě, potěší vás nový projekt švédského cideru Kopparberg, který se letos začal angažovat i v lokálních módních vodách.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.

Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil československy a zapojil do projektu upcyklace i lokální  fashion brandy, které může takto zároveň podpořit. Návaznost na Švédsko a jejich oblibu  v udržitelnosti a slow fashion tak promítl do 7 upcyklovaných kusů, které vytvořil spolu s bloggerkami jako je Zuz z Redpoppy Stories a Nicole ze Stylishwhiterabbit. Svoji zručnost do minikolekce přidala i slovenská návrhářka Lubica Skalská. Lokální značky, které projekt taky podporují, jsou pro pražskou novou éru hipsterů téměř důvěrně známé například jako obchod/brand Recycle with love, který vybírá a  proměňuje ty nejlepší sekáčové kousky. Potěší se také fanoušci batohů Playbag, motýlků Bubibubi ties, minimalistických šperků Fakticky.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.  Zatím se na ně můžete podívat v teasingu na editorial, který také vznikl za pomoci mladých a talentovaných lokálních jmen, jako je fotografka Welin, jejíž streetstyle z Londýna nebo jiných měst máme neskutečně rádi. O make up se postarala šikovná Mischel Warenits, která nechybí na žádném dobrém focení nebo lokálním projektu.  

 

Celý projekt vyvrcholí 8. 8. přehlídkou a miniworkshopem o důležitosti udržitelné módy. O této tematice není nikdy napsáno nebo řečeno dost a v dobré společnosti kreativních lidí se může zrodit nespočet nápadů. My z Fashion MAP nebudeme chybět. Lokace je zatím utajena, ale registrace na event je již zahájena (tady). Brzy se tak můžete těšit na update! 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

22.08.2017
Kdysi se Skandinávie rovnala minimalizmu. Studená léta se promítla i do estetiky, jela se funkčnost,  kvalita...
19.08.2017
 Každý mladý brand ví, že cesta k úspěchu nikdy není taka přímočará. Je za ní kopec práce, náhodných setkání a...
15.08.2017
Emese Domos byla jedním z hostů předešlé sezony fashion weeku, a také maďarskou kontributorkou Fashion & Marketing...
13.08.2017
Melisa bydlí v Berlíně už dva roky. To je nejenom na město s obrovskou fluktuací kreativců a nových a nových start-upů...
08.08.2017
Myšlenka recyklovaných podprsenek a kalhotek se zrodila v hlavě švédské návrhářce Sofii Andersson. Recyklací není...
02.08.2017
Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil...
  •  
  • 1 z 107
  •