3-2-1 Fashion start

Myslíme, že i tento ročník bude stát za to! Chcete se podívat na přehlídky v podzemních garážích kontroverzního obchoďáku s komunistickým nádechem? Lístky si můžete koupit na Goout.

Pro nás jsou jednoznačné highlights nové kolekce od LaFormela, Chatty, Moniky Drápalové, nebo Jakuba Polanky. Taky se podíváme na premiéru nové kolekce od dánského designéra Henrika Vibskova. Těšíme se taky, že zase uvidíme něco nového od Mira Saba – naposledy nás moc bavil a jeho poslední kolekci pruhovaných šatů a vyšitých tváří můžete vidět například TADY.   

Pamatujete si na kabát od Petry Ptáčkové, který se dá složit jako batůžek? Nebo na Petru samotnou na kolečkových bruslích na defilé? J  Jsme moc zvědaví, čím nás tato nevšední designérka překvapí letos a jakou fantasii se této ojedinělé designérce podaří představit po roce. Jestli můžete, letos rozhodně její přehlídku nevynechejte. Ostatně fotky z minulé přehlídky vás jistě přesvědčí samy. TADY.

Pokud se o módu skutečně zajímáte, mezi doprovodnými akcemi by vám neměl uniknout Sustainable weekend v Kafkově domě. Přednášky, workshopy a hlavně dobré rady a tipy. My se těšíme na Petru Langerovou, která kromě jiného má také zkušenosti z australské  značky Everlane, známé svojí transparentností a eko přístupem.

Mercedes Benz Prague Fashion Week je téměř dospělá platforma, která se snaží pokrýt celou škálu fashion byznysu. Novinkou je seminář o právu v módním průmyslu, který se bude hodit nejen mladým začínajícím značkám, ale také žurnalistům nebo lidem, kteří realizují kreativní projekty.

Fashion week sice končí 7.9. , ale už dva dny poté se ke slovu přihlásí talenty z UMPRUM, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a studenti z Royal Academy of Fine Arts Antwerp.
V rámci přehlídky WE ‘RE NEXT,
kterou si organizují studenti sami jsou jména jako Jan Černý, Lukáš Spilka, Natálie Dufková, Filip Heike a mnoho jiných. Vloni některí z nich dostali prostor na oficiálním fashion weeku a letos se kromě jejich nových kolekcí můžete podívat i na snahu zvládnout přehlídku na vlastní pěst. Fandíme! 

 

Ať už si vyberete z doprovodného program nebo z hlavních přehlídek cokoli, moc si to užijte! My se těšíme, že pražské ulice budou na chvíli o něco hezčí, barevnější a my budeme opět součástí. A pokud jste pořád na cestách, u nás na Fashion Map uvidíte alespoň fotky a reporty. 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...