zk.jpg

Cukrová panenka Zuzany Kubíčkové

Modely patří na českém trhu k těm nejprecizněji zpracovaným. Jako základní barvu pro kolekci jaro/léto 2014 zvolila návrhářka bílou barvu, doplněnou něžnými pastely, a ani ona se nevyhnula siluetám na pomezí dívky a ženy, siluetám podtrhujícím krásu těla i duše. Silueta X i elegantní rovné sukně, dívčí límečky, to všechno tvoří přirozený celek, jehož nositelka se každý den rozhoduje znova a znova čím by byla raději, a přesto je stále a stoprocentně sama sebou.
Zuzana prokázala, že svým materiálům dokonale rozumí a právě díky tomuto porozumění se jí do kolekce povedlo dostat křehkost, kterou jiní postrádají. Vrstvení průsvitných materiálů, využití jejich tuhosti nebo naopak splývavosti, jemný třpyt látek, a hlavně, dokonalá práce s krajkou. Luxusní materiál je aplikován na jiné, okraje jsou zastřižené podle tvaru vzoru, střih látku zbytečně neruší. Za zmínku stojí také strojová výšivka puntíků a kvítků, která pravděpodobně vznikla přímo na návrh a zakázku návrhářky.
Jediným slabším okamžikem přehlídky byla její závěrečná část postavená na saténu. Tři modely zcela vybočovaly z konceptu a materiálově, barevně ani střihově do kolekce nepatří. Je tak otázkou, zda jejich použití bylo nezbytné.
Zuzana Kubíčková představila svou letní ženu jako svou a sebevědomou, přesto však hravou v křehkém cukrovém oparu.