odivi.jpg

Když na ostatní sněží, u Odivi to rozkvétá

Žena Ivy Burkertové kolekci od kolekce dospívá. I tentokrát se drží svých oblíbených úpletů, které ji dokonale poslouchají, i tentokrát pracuje s geometrickými tvary a v kontrastu oversized a slim prvků. Zatímco v minulosti ale byla v každém modelu patrná inspirace tričkem nebo mikinou, aktuální kolekce se odpoutává od minulosti, přiznává svůj pouliční původ, ale nepodléhá mu a hrdě vchází do velkého světa.

Novinky v Ivině portfoliu představuje použití transparentního šifonu na sukních a jeho vrstvení a také kabáty a dlouhé zimní vesty. Dlouhé vesty rovného střihu mají kapsy skryté ve švu, krátké kabátky jsou konstruované do nadsazených tvarů. Kabáty střední délky mají inovativní střih, kombinující aktuálně oblíbený tvar „s ušima“ s rovným tvarem bez límce a zapínáním na kovový zip. Jsou tak na pomezí avangradního a street a představují další možnost pro vlastní interpretaci.
Po náročných prvních dnech MBPFW byla Ivina kolekce více než optimistickým začátkem nového dne. Ucelený koncept, jasně patrný autorský rukopis, kvalitní zpracování a promyšlený styling nastavily laťku vysoko. Odivi přestává být značkou pro teenagery, postupně dobývá svět a srdce dospělých žen a je to dobře.