Kvůli módě!

Pražský streetstyle, který byl před pár lety nahodilým “fotografováním lidí venku”, prošel za pár sezon výraznou změnou. Z amatérského focení skutečných outfitů k promyšlenému fotoshootingu vyhrocených looků zpátky k autentické realitě s focusem na dynamiku, situaci a detaily. I když se při jízdě v metru občas zdá, že sportovní bundy a pohorky stále zdobí nejeden lokální outfit, v knize Kuby Ferance je tomu úplně jinak!

Možná bez toho, aby měla tato publikace o to zájem, popisuje současný stav fashion komunity v Praze, která se za posledních pár let rozrostla a začala dospívat. Because of Fashion není jenom pár hezkých outfitů a inspirace. Je to něco jako kronika doby, malé skupiny lidí žijících podobný sen nebo profi realitu ve stejném čase a na stejném místě. Něco jako ročenka kamarádů a známých ze školy nebo kniha, kterou budou ukazovat svým vnoučatům s pomyšlením na všechny dobré parties, přehlídky, eventy nebo prezentace… Pro lidi z venku, které zajímá lokální fashion ekosystém, může být Because of Fashion zase průvodcem jmen, tváří a pozic. Přes šéfredaktorky módních magazínů až po trash kids z techno parties.

V Because of Fashion je příchuť všeho a inspirace různých subkultur. Módní ikony se mísí s novináři a celebritami, fashion profesionálové s fashion wannabes a stylisti nebo herci s designéry. Ano, může se na první pohled zdát, že je to kniha povrchní. Jenomže je to něco, co v knihovně zůstane a za pár let to bude vzácné zrcadlo, skvělé téma nejen pro profíky, ale pro všechny, pro které je město, kultura nebo móda zajímavou oblastí. A za dalších pár let možná skončí v muzeu nebo galerii. Well done!

Také je to papírový důkaz toho, že pokud máte chuť přispět něčím do fashion scény, pořád je na to prostor a jsou tu lidé, kteří to ocení. A nemluvíme jenom o tom, že na křestu bylo narváno. Spíš nás zajímají názory mimo přeplněné sály, které neuslyšíte nad třetím drinkem. Ty jsou totiž většinou důležitější, protože jsou otevřené a je v nich kus nadhledu. I když někde uběhlo pár písmen a možná by někdo uvítal i jinou fotku… To jsou ale detaily, které v celkové atmosféře zaniknou. Because of fashion od Kuby Ferance totiž ukazuje nejenom volnost v sebevyjádření pomocí oblečení, ale také svobodu při naplnění vlastních ambicí. Je totiž úplně jedno, zda vás podporuje jenom jeden člověk, nebo celý byznys, pokud něco chcete a věříte tomu, lidi začnou věřit spolu s vámi a vy to skutečně dokážete. A to je taky to, co nás na knize moc baví!  

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...