Roots – kořeny Boheme od Hany Stocklassové

Tak jako se kořeny stromů a rostlin proplétají, i v případě kolekce Roots je mimo přírodních materiálů základem pletenina. Na šaty a halenky z lehoučkého hedvábného pongé Hana obléká svetrové kabátky a zavinovací svetříky z mohéru, kombinuje žensky elegantní křivku s teplákovým střihem kalhot. Zajímavé jsou také kalhoty se zavinovacím efektem, se zkrácenou délkou širokých nohavic, připomínající japonskou kulturu.

Poměrně důležitou součástí jsou šaty. Jednak ty z jemné a hladké pleteniny, balonového střihu, pak také ty které se podobají spíše „přerostlým“ svetrům a vestám, všechny s vybavené tak potřebným detailem, jako jsou kapsové váčky. Kolekce také obsahuje nejen vyloženě strojovou, ale také pleteninu, která se velmi podobá ruční práci. Strukturovaný materiál svetrů s členícím švem uprostřed, vyvedeným do lícové strany, představuje ozvěnu japonské avantgardy, převedenou do něžné podoby.

V kolekci Hany Stocklassové je žena tak sama sebou, jak jen může být ve chvíli, kdy se probouzí, jen tak relaxuje s dobrou knihou nebo vyráží ven procházet se a snít. S neutrální barevností představuje dárek všem introvertům a také těm, kteří se rádi nechají hýčkat hebkostí a pohodlím.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...