Skandinávská udržitelnost na český styl

Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil československy a zapojil do projektu upcyklace i lokální  fashion brandy, které může takto zároveň podpořit. Návaznost na Švédsko a jejich oblibu  v udržitelnosti a slow fashion tak promítl do 7 upcyklovaných kusů, které vytvořil spolu s bloggerkami jako je Zuz z Redpoppy Stories a Nicole ze Stylishwhiterabbit. Svoji zručnost do minikolekce přidala i slovenská návrhářka Lubica Skalská. Lokální značky, které projekt taky podporují, jsou pro pražskou novou éru hipsterů téměř důvěrně známé například jako obchod/brand Recycle with love, který vybírá a  proměňuje ty nejlepší sekáčové kousky. Potěší se také fanoušci batohů Playbag, motýlků Bubibubi ties, minimalistických šperků Fakticky.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.  Zatím se na ně můžete podívat v teasingu na editorial, který také vznikl za pomoci mladých a talentovaných lokálních jmen, jako je fotografka Welin, jejíž streetstyle z Londýna nebo jiných měst máme neskutečně rádi. O make up se postarala šikovná Mischel Warenits, která nechybí na žádném dobrém focení nebo lokálním projektu.  

 

Celý projekt vyvrcholí 8. 8. přehlídkou a miniworkshopem o důležitosti udržitelné módy. O této tematice není nikdy napsáno nebo řečeno dost a v dobré společnosti kreativních lidí se může zrodit nespočet nápadů. My z Fashion MAP nebudeme chybět. Lokace je zatím utajena, ale registrace na event je již zahájena (tady). Brzy se tak můžete těšit na update! 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...