Víkend plný designu – právě teď!

Slovo design ve všech podobách začína být stejně obehraným lákadlem jako fashion, cool, super, nebo sleva. O tom, zdali je v Praze skutečně pro všechny ty “markety” místo jsme psali v předešlém článku. Je vždy zajímavé pozorovat, kam se dalším a dalším ročníkem tyto akce vyvíjí, jak se mění a nachází své publikum. Pro nejednoho sociologa určitě zajímavý průzkum a průřez společnosti a lidí, kteří vnímají hodnotu lokální tvorby a nápadů.

Stejně jako patří Designblok k říjnu, v prosnici by si nejeden designnadšenec zoufal, bez designSUPERMARKETU nebo Dyzajn marketu. Dva názvy, které můžou někoho neznalého skvěle poplést. Pro insidery se tyto dvě akce ale nesmírně liší.

O akcích, se kterými již ve čtvrtek začal větší designSUPERMARKET a také o slibných nových jménech, jsme psali tady. designSUPERMARKET a jeho devátý ročník představují kromě lokálních čerstvých i zavedených jmen také zahraniční hosty. Otevírací večírky jsou na DSM legendární, stejně jako zakončovací akce. 🙂 Prostor Kafkova domu se 4 dny plní umělci, designéry a kreativci všeho druhu.  A jak je tomu na dyzajn marketu? Na své si tady přijdou hlavně maminky, rodiny a příznivci hand made věciček. Zdá se, že Dyzajn market pochopil svůj ůkol – být více otevřený – všem. Nebo se jenom naučil víc o svém zákazníkovi? Podle programu to vypadá tak, že v sobotu můžete svoje dítě vypustiť na piazzete Národního divadla a vrátit se vyzvednout ho v neděli. Rozhodně to není místo, kde by jste mohli hledat většinu pražských fashionistů, zato to může být první místo, kde se ty budoucí generace začnou o design zajímat. Vzdělávat děti, učit je, že lokální design je běžnou součástí života… Velká výzva a možná taky poslání, které na sebe dyzajn market přebírá. Organizátorům se ale musí nechat snaha zapojit do marketu i mladé návrháře. Tento víkend je to Tereza Otahalíková nebo Tereza Havránková. Ke kterým Dyzajn market nechal udělat i vyvedený editoriál.  Dětské divadílka a design typu etsy se tak občas mísí s vynikajícími produkty a mladým talentem.

Na designSUPERMARKET se dostali jenom designéři a značky které prošli přísným kurátorským výběrem komise z uměleckých kruhů. Jaký výběr předvede dyzajn market? Podívejte se a posuďte sami.  Nestíháte? Přesně za týden bude další akce s lokálními značkami. Nejmladší ze všech – Le Market.

photographer: Jerguš Križák

designers: Tereza Otáhalíková a SHIU Tereza Havránková
model: Julia (Clique models)

production: Tomáš Myler
 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...