Fashion Event Dotek představí mladé módní talenty

Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března 2024 již dvanáctý ročník neziskového projektu Fashion Event Dotek. Během dne proběhne několik doprovodných workshopů s hosty jako jsou fotografka nejen pařížského Fashion Weeku Lena Knappová a expiaristka Adéla Šponerová. Hlavním bodem večera bude již tradičně módní přehlídka. Pojícím tématem letošního ročníku je METAMORFÓZA, kterou ztvární 10 designerek z Česka, Slovenska i Itálie. Na přehlídku v netradičních industriálních prostorách zlínského Svitu naváže charitativní aukce, jejíž výtěžek podpoří už pošesté Alianci žen s rakovinou prsu, o.p.s. Po skončení bude následovat afterparty, na které vystoupí například umělci Rainer, Domizako, Peyseyko či Ktva.

Ilustrační foto z minulých ročníků, archiv Fashion event Dotek

Fashion Event Dotek pořádá studentstvo Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, které každoročně v průběhu galavečera představí mnoho mladých talentů. Módní přehlídka se tento rok uskuteční v 94. budově ve zlínském areálu Svit, jehož dveře se pro veřejnost otevřou v 18:00 a samotná akce započne o hodinu později, tedy v 19:00. Baťovským areálem bude znít hudba na míru složená sound designerem Rainerem a celým večerem bude provázet moderátorka Veronika Ruppert.

Ilustrační foto z minulých ročníků, archiv Fashion event Dotek

V 11 hodin dopoledne program zahájí edukativní workshopy. Fotografka Lena Knappová v ateliéru Fotografie FMK UTB přiblíží, jak se k práci na pařížském Fashion Weeku dostala, jaké jsou vztahy mezi fotografy, umělci a modely a jak najít svůj rukopis. Druhý workshop bude mít podobu brunche ve 13. budově Svitu ve Studiu Stody, na kterém se Adéla Šponerová podělí o své zkušenosti s prací v módním průmyslu. Během týdne proběhnou také workshopy pro střední školy zaměřené na zdravotní gramotnost a prevenci rakoviny prsu.

Bližší informace k vybraným designérům a celému programu najdete na webové stránce https://www.fashioneventdotek.cz

Podobné texty

Metamorfóza nové generace módních návrhářů aneb čeho se dotkl Dotek?

V sobotu se uskutečnil dlouho očekávaný 12. ročník fashion...

II.díl vintage tipů: jaké prodejny byste neměli minout?

Poradíme, kde nakoupit vintage a nešlápnout vedle Druhý díl tipů...

Ceny Czech Grand Design znají vítěze

Ve Stavovském divadle byly předány ceny Czech Grand Design...

PÁR uvádí: Artist Edition s obrazy na podrážce

Česká značka městských kožených tenisek PÁR přichází se zcela...