Kolekce zblízka a Jakub Polanka pro všechny – startuje fashion week

Pokud jste nestihli koupit vstupenky máme dobrou správu!  Jakub Polanka se letos řídí heslem “Real Fashion is for everyone” a proto bude jeho přehlídka v exteriéru a úplně pro všechny. Tak jo, sami jsme zvědaví, kolik lidí to na jeho přehlídku přiláká, zda je neodradí vzdálenost od centra nebo počasí. Uvidíme, jak moc se okolitý svět o lokální módu vlastně doopravdy zajímá. Odpověď už tuto sobotu o 21:00. 🙂

Zajímavostí na jarní verzi fashion weeku je také přehlídka dánského designéra Henrika Vibskova. S tým se spojili kluci z pánského concept storu Basmatee a zorganizovali street casting. Takže skandinávský minimal uvidíme zítra na real českých klucích.

Pokud vás zajímá móda i jinak než optikou mola a fashion show, vemte si v pátek v práci volno a doražte do Chemistry Gallery. Celodenní debaty se účastní zahraniční hosté jako Emma Allwood z Dazed Digital nebo Jessica Bumpus, z The International New York Times. Kromě jejich práce se také bude povídat o lokálním módním průmyslu, digitálních médiích a spousta dalšího.  Věděli jste například, že historická výrobna Snaha Jaroměř začíná letos zase s produkcí trendy českých sandálů? Jak se jim to povedlo? I to se dozvíte v pátek.

Pro eko nadšence a všechny, kteří věří ve světlejší zítřky je svátkem zase sobota. V Café Jedna ve veletržním paláci bude celý den prohlídka eco a udržitelných brandů. Představí se například  Zuzana Sedmidubská, Kristýna Javůrková a její koncept recyklace nebo Local Icons. Více o Sustainable fashion day tady:   

Konvenční butiky se letos na jarní edici fashion weeku nepodílejí, zato je nahradily nové prostory jako Koncept Story v pražských Holešovicích. Performace a přehlídku připravili například designérky značky Dry milk of virgin Mary. Největší novinkou pro fashion profesionály je showroom čerstvě prezentovaných kolekcí. Novináři, nákupčí a hosté se tak poprvé mohou podívat na kolekce zblízka a věnovat jednotlivým kusům pečlivou pozornost, vnímat je v kontextu a porovnat navzájem nebo s tím co se prezentuje na jiných týdnech módy.

Jak změní letošní fashion week tvář lokální módy? Stane se jarní edice plnohodnotným formátem?  Z Fashion MAP budeme pro vás připravovat reporty, fotky a dojmy, spolu s tým nejlepším streetstylem. Máte se na co těšit!

Podobné texty