Posun dopředu ? – Frišonsová, Macháček

Upuštení od unisexu, je taktéž novým prvkem, více ženských siluet, asymetrie.  Od doplňků, které se více hodí do editoriálů magazínů, přešla k batohům, které si rádi vezmete do práce, školy, nebo ven. Její kolekce střídala jednoduché formy se složitějšími a díky dobré choreografii tvořili oba prvky rovnováhu.

“Galaktická lovestory, na zemi po katastrofě – jak tuto kolekci nazývá samotná Hana je nositelnější a mladší ségrou předešlých počinů. Průstřihy, potisky, batikový vzor a asymetrie se snoubila s crop topy a ženskými, panenkovskými šaty. Novou barvou, kterou Hana do své fialovo-purpurovo-bílé kolekce pustila je netypická oranžová.

 

Hana Frišonsová se posouvá a je možné, že díky nositelným kouskům zamíří kroky její kolekce i do obchodů s širší produkci.

Macháček.

 

Barevnou a experimentální Hanu vystřídal so svým minimalem Lukáš Macháček. Přestavte si, že všechno, co se vám líbí si dokážete také ušít. To, že má Lukáš Macháček rád minimal a černou je zřejmé i z jeho předchozí tvorby. A ve svoji, pro někoho příliš “ Cos” kolekci, pokračuje i tuto sezonu.

“Tentokrát jsem se nechal inspirovat Asii a prvkami kimona”, říká o kolekci Lukáš. Jeho materiály jsou přírodní a záleží jenom na nositeli, jestli v nich půjde do kanceláře nebo na párty. Uniformita Macháčkova národa připomínala filmy z 80tých let , kde se vykreslovala budoucnost módy jako strohá, v přírodních materiálech a potlačující sexualitu těla.

Macháčkova kolekce má jednu výhodu. Looky se dají snadno kombinovat a tak si na příští léto můžete namísto konfekce zvolit lokální design bez obav, že budete poutat mnoho pozornosti.

 

Podobné texty