Projekt 310

Pod názvem Creative Fashion Marketing vznikl program, který propojuje studenty z oblasti  designu a marketingu. Umělci totiž ke své tvorbě a pro její prezentaci potřebují kolegy, nebo spíše celý štáb profesionálu. A o tom je taky právě akce pod názvem 310, která chce ukázat, že modní přehlídka není jenom “pár modelek a poklona návrháře na jejím konci”. Projekt 310 vznikl z iniciativy Pavlíny Louženské  a týmu studentek UMPRUM. Jeho cílem je spojit mladé návrháře, fotografy i designéry, aby představili veřejnosti celý proces tvorby. Cílem je osvěta, vzdělání i to, abychom pochopili, jak český design vzniká, proč je kabát od návrháře dražší než třeba ten z běžních řetězců a kdo všechno se na výsledném produktu podílí. Na přípravě  projektu 310 těch jmen rozhodně není málo.

 

Kromě módních návrhářů z UMPRUM Lindy Zabilkové, Jany Mikešové a Terezy Ledvinové, se na projektu a akci podílejí také kadeřnice Lucie Molnárová z Toni&Guy, produkční a fotografka Olivie Dvořáková, make-up artist Dasha Kopecká, stylistka Karin Dimitrovová, grafický designér Petr Končal, videokameraman Martin Novák, fotografka Markéta Gorčíková, za sociální sítě Julia Szymanská a za marketing&PR Pavlína Louženská.  “Všichni jsou v projektu bez nároku na honorář”, říká Pavlína. Každý si však odnese cennou zkušenost – začínající návrháři dostanou publicitu, modelky fotky do booku, fotografové si vyzkouší jaké to je fotit módu. “Tohle je možnost , jak si vyjít vzájemně vstříc a máme velké štěstí v tom, že lidé, kteří na tomto projektu pracují, jsou strašně “nakažliví”, zdůrazňuje Pavlína když se s námi baví.

 

Akce bude hodně interaktivní i díky zapojení nejnovější techniky. Tak, jak se o to na módních přehlídkách snaží celý módní byznys. Prostě zaujmout a vtáhnout módní nadšence ještě hlouběji do zákulisí. Ku příkladu díky twitter streamu, live hangout nebo kamerám Go Pro, ( jestli jste taky marně v mysli tápali, co to vlastně je, zkuste tohle video) budete vědět, proč být na dnešní akci 310 v hotelu Fusion ještě více zvědaví. Kromě toho, že uvidíte mladé návrháře, zjistíte, že je v módním světě spousta lidí, bez kterých by to nejen nebylo ono, ale vůbec by to nebylo možné uskutečnit.

 

Držíme dnes palce a těšíme se na nakažlivé nadšení v hotelu Fusion přesně v 19:00 hodin.  🙂

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...