Zelený Fashion Week: Berlín

Pokud se ocitněte na Fashionweeku v Berlíně a etická móda je něco, co vás zajímá, o čem chcete vědet víc a čeho chcete kupovat víc, Ethical Fashion Show bylo stvořeno právě pro vás!  Tento tří denní veletrh představuje na jednom místě desítky značek a manufaktur pracující s principy dlouhodobě udržitelného rozvoje v módě a konference o tom, jak vylepšit například pracovní podmínky v zemích třetího světa a zavést udržitelnost do vnitřních procesů značek. 

„Sustainability“, aneb udržitelnost, povzbuzuje kreativitu. Po návštěvě veletrhu PREMIUM, kde jsou k vidění „konvenční“ značky, bylo Ethical Fashion Show velmi osvěžující. Naším favoritem se stala značka OAT shoes s podtituem ‚Shoes that bloom‘ (Boty, které tvetou). Všechny části bot jsou vyrobeny z materiálů, které jsou přírodně rozkladatelné (bio-degradable). Po tom, co vám boty doslouží,je můžete s klidem hodit do kompostu, nebo radši zakopat na zahradě, v parku nebo ve škarpě u cesty. ‚The shoes that bloom‘ mají v sobě semínka a po ‚zasazení‘ vám vykvetou v pravém slova smyslu. Tak máte dva dobré skutky jednou ranoukoupíte eko produkt a ještě zasadíte strom (už zbývá jen postavit eko dům a splodit dítě, které bude vegan;) )

Pro milovníky propracovaných střihů, kvalitních materiálů a vyšších standartů je tu Green Showroom, který představuje smetánku etických značek, mezi kterými zazářila značka Luxaa se svými dřevěnými pásky a velmi fashion kolekcí z recyklovaných materiálů, o kterých byste nikdy nevěřily, že jsou recyklované

Pokud ovšem hledáte opravdu ‚fashion brand‘, která pracuje s principy udržitelnosti, vydejte se přímo do stanu Berlin Fashion Weeku na přehlídku návrhářky Anne Gorke. Její poslední kolekce ‚YO madame‘ na zimu 2014 ve svém názvu napovídá, že se jedná o snoubení síly a rebelie s elegancí a ženskostí. Anne Gorke použila tento kontrast v použití barev i stylingu celé show, kde polovina modelek šla v teniskách. V teniskách a minišatech se na závěr předvedla i autorka sama a k nadšení svých fanoušků přidala malý taneček. 

Berlín fashion week i se svými etickými akcemi a návrháři skončil již před týdnem. Ukázal módnímu průmyslu i celému světu, že móda může být mnohem víc než kolekce za kolekcí v různých tvarech a barvách. Udržitelnost přináší do módy nové materiály, nové i staré procesy, nové koncepty, obchodní modely i komunikační strategie. A Berlín přináší ve velkém etickou módu světu. V únoru se můžete těšit na další exklusivní reportáž o tom, jak etickou módu prožívá London Fashion Week. 

Podobné texty