BERLÍNSKY PODZIM: SKVĚLÁ NÁVRHÁŘSKÁ JMÉNA

Po Alte Schönhauser Strasse vás v druhém díle berlínského podzimu zavedeme o pár ulic dál. Hned v Gormannstrasse, se totiž nachází RAU Berlin Boutique, který je flagship storem berlínské designérky Martiny Rau. V jejím boutique najdete aktuální kolekci Rau Berlin, která se vyznačuje sofistikovanou jednoduchostí a skvěle propracovanými střihy. Pro kolekce Martiny Rau je typická kombinace kůže, které si osobně jezdí vybírat přímo do Itálie, s vlněnými a hedvábnými látkami či pleteninami. Ikonou kolekce jsou potom kožené kalhoty, které dokonale padnou. V butique Martiny Rau naleznete i jiné berlínské návrháře, například kolekci Dawida Tomaszevskima. Výjimečný design oděvů podtrhuje prostor RAU Berlin Boutique, v němž je z části ponechána hrubá cihlová stěna. Welcome to Berlin.

Pokud zajdete do vedlejší ulice, Almstadtstrasse, určitě nepřehlédněte studio Esther Perbandt. Tato berlínská návrhářka pracuje s androgynními siluetami s dekonstruujícími prvky, kterým ponechává svůdnost a sportovní eleganci. Pro návrhářku je typické použití černé barvy, která skvěle podtrhuje kombinaci symetrických a asymetrických střihů jak u dámských, tak u pánských modelů. Asymetrii Esther Perbandt miluje natolik, že sama nosí asymetricky střižený účes, a dokonce ho přenesla přímo na catwalk na hlavy svých modelek a modelů.

Náš další tip vede na Rozenthaler Strasse do obchodu značky POTI POTI. Kolekce dvou španělských návrhářů se vyznačují zejména barevnými a barevně vzorovanými pleteninami. Barevná paleta jasně určuje, pro kterou sezónu je kolekce určena. V létě jste mohli u POTI POTI najít šťavnatou zelenou, červenou, žlutou, nebo zvětšený detail melounu použitý na šatech a na over-size šále, či dece. K tomuto kousku patří i kožené řemínkové balení, do nějž se deka stočí a vyrazí se na piknik. Naopak jejich aktuální podzimně-zimní kolekce je v tlumenější vínové, modré a béžové. Kromě pletených modelů toto designérské duo také navrhuje ke každé kolekci „na míru ušitou“ obuv, která stylem a vzorem kolekci naprosto podtrhuje. Celá kolekce je vyráběna výhradně v Německu a ve Španělsku, neb jednou z jejich hlavních myšlenek bylo podpořit lokální výrobu jak své vlasti, tak země, kde žijí.

Bonusovým tipem je studio s malým showroomem designérky Anuschky Hoevener. Ta se inspiruje tradičními ručními řemesly, které přenáší do moderní nositelné formy. Většinou je zpracovává do různých aplikací či částí oděvů. Všechny její kolekce se drží jednoduché linie a minimalistických střihů, s občasným „rozbitím“ vzoru zvoleného pro aktuální kolekci.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...