CHATTY x Bingo

CHATTY nedávno představily kolekci inspirovanou právě touto hazardní hrou na týdnu módy v Budapešti. Pokud máte vůči Bingu předsudky a myslíte si, že jde o hru pro starší generace, mýlíte se. Celosvětový věkový průměr hráčů je kolem třiceti let. Bingo hrají senioři, středoškoláci, Robbie Williams nebo i Královna Alžběta II. Je to hra o štěstí a šanci. Hra, kterou znali na evropském kontinentu už v 16. století. CHATTY se ve své kolekci na příští podzim a zimu snaží tuto hráčskou rozmanitost zachytit.

Oceňované návrhářky Radku Sirkovou a Annu Tuškovou oslovily především fotografie amerického fotografa Andrewa Miksyse, které dokumentují bingo herny a široké spektrum hráčů této hazardní hry. Práce Andrewa Miksyse zachycují postavy odtržené od každodenní reality, fascinuje ho osamělost, ale současně i pospolitost, radost a ojedinělost komunity hráčů napříč celými Spojenými státy.

Anna s Radkou zůstaly věrné svému rukopisu a vytvořily luxusní řadu vycházející především z pánských siluet, které reprezentují různé velmi maskulinní prvky – kalhoty se všitými šerpami , oversize košile s masivními retro límci nebo kostkovaný trenchcoat. Nechybí oversized topy, saka, bundy a šaty.

CHATTY již poněkolikáté využívají vlastní autorský tisk, který každé jejich kolekci vdechne nezaměnitelnou atmosféru a nadsázku, se kterou tak rády pracují.

Jak jste pracovaly s motivem Binga?

Například i tak, že jsme typický herní tiket binga, tedy herní síť 5×5 čtverců, přenášely jak do střihů, tak i do materiálů. Proto se v kolekci objevuje velké množství kostky – máme ji na vlněném doublefaceu, ze kterého jsou střižené kabáty i celé kalhotové kostýmy. Objevuje se na černé těžké vlně
v tiscích z matné termofolie nebo v bombrech a mikinách z károvaného úpletu    

Hrály jste někdy samy? Co vás na hře nejvíc zaujalo?

Při vzniku aktuální kolekce jsme si na samotné Bingo zašli. Sešlo se nás
u stolu pár přátel a dost jsme se bavili. Tato hra je opravdu jen o náhodě, nedá se v ní zdokonalovat.

Pracujete tentokrát výrazně s kůží. Jde o materiál, který chcete využívat
i v budoucnu?

Ano, v této kolekci je zastoupena ve větší míře, rovnou v několika odstínech.  S kůží pracujeme dlouhodobě a nadále i budeme.

Po několika zahraničních zkušenostech jste vyzkoušely týden módy
v Budapešti. Byl něčím jiný než ty ostatní?

Budapešť má krásnou atmosféru a samotný fashionweek na nás působil stejně. Profesionalitou a přístupem k hostům i k nám, účastníkům, bych jej srovnala s fashion weekem v Berlíně.

Vrátíte se s příští sezónou zase do Prahy? Prozraďte, co chystáte.

Příprava kolekce na jaro/léto 2020 je teprve v začátku, pro nás je důležité, co od prezentace samotné očekáváme a jaký má profesní přesah. Zatím ale nemůžeme být příliš konkrétní.

Foto: archiv značky

Podobné texty

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...

Metamorfóza nové generace módních návrhářů aneb čeho se dotkl Dotek?

V sobotu se uskutečnil dlouho očekávaný 12. ročník fashion...

II.díl vintage tipů: jaké prodejny byste neměli minout?

Poradíme, kde nakoupit vintage a nešlápnout vedle Druhý díl tipů...