Brno Design Days – designu se nemusíme bát!

Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry Georgescu, majitelky architektonického studia KOGAA+. Během čtyř dnů si návštěvníci užili přednášky, workshopy, výstavy a taky módní přehlídku.

 

Cílem eventu bylo ukázat, že design není jenom přece pro “vyvolené”. Design kolem nás totiž často všichni bereme jako samozřejmost a nějak nám tím pádem zůstává skrytý. Proto se celý program nesl v duchu hesla UNSEEN, tedy neviděné. Měli jme možnost proniknout hlouběji do světa často “neviděného” designu a dozvědět se tak o této oblasti víc. A právě proto tento festival vznikl.

 

Návštěvníci se tak mohli účastnit workshopů značek jako je Preciosa – přední český výrobce skla; Lisy Fleck – grafické designérky a fotografky, která k nám přijela ze Stockholmu, nebo brněnského umělce Yvanse. Přednášku zde vedl například Filip Teplý z ajala chocolate, Markus Hornof – zakladatel reklamní agentury Eat my dear, která se zaměřuje na motion design a animace – a mnoho dalších.

 

Součástí Brno Design Days byla i benefiční přehlídka Nadace Veronica, kde se čtyři návrhářky – Klára Žídková, Hana Kubešová, Marie Mukařovská Dress a Theó – snažily splnit tzv. upcycling challenge. Pracovaly s darovanými kusy oblečení a s odpadním materiálem ze svých ateliérů. Mimo své “klasické” modely tak prezentovaly upcyklované kousky. Na fotkách můžete vidět, jak se jim to podařilo!Brno Design Days je skvělou příležitostí, jak zbořit pomyslné hranice mezi širokou veřejností a designem a také jak zdůraznit, že designem žijeme kadžý den a že jeho kvality může ocenit každý.

Máme radost, že takovýto projekt v Brně vůbec vznikl a těší nás, že zájem o design se šíří díky nim dál!

 

 

Foto: David Korsa (více na: http://bit.ly/2ybr2xt) 

Foto – přehlídka Nadace Veronica: Jakub Čáp (www.jakubcap.com)

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...