Fashion event DOTEK

Co se skývá za názvem DOTEK?

 

Skrývá se za ním mladá fashion generace, která se snaží podporovat mladé designéry, ale taky obecně rozšiřovat povědomí o současné “anti-mainstreamové” módě.

Za tímto neziskovým projektem stojí studenti UTB, kteří pro nás letos připravili už pátý ročník! Není to ale zdaleka jen o fashion show, DOTEK se nám představil jako celodenní fashion hapenning, kde jsme mohli diskutovat s návrháři, poslechnout si jejich příběhy a názory a něco se dozvědět například o upcyklované módě. Lotyšský návrhář Janis Kutils mluvil nejen o své upcyklované kolekci, ale například o své stáži u značky Lanvin. Fotograf a kameraman Igor Smitka nás vzal do zákulisí vytváření video spotů pro značky jako jsou Gucci nebo Cartier. Další výčet hostů a témat by byl vyčerpávající, ale musíme uznat, že “fashion talk”, který poskytl prostor nejen přednášejícím, ale i posluchačům, se opravdu povedl! Skvělé je, že se jedná o charitativní projekt – každý rok je vybrána organizace, kterou svým výtěžkem DOTEK podpoří, a letos je to Mamma HELP, která bojuje proti rakovině prsu.

 

 

Event s poselstvím

 

Tento rok se tématem DOTEKu stalo boření struktur. Akce cílí na mladé alternativní lidi, umělecký progress, soudobost a underground. Manažer projektu Martin Beneš se snažil pro fashion show zvolit šest navzájem zcela odlišných designérů. Pro Martina a celý realizační tým je důležité míchat různé přístupy, názory, myšlenky, postoje a hlavně lidi!

Prezentované kolekce se dotýkaly aktuálních společenských témat, ve kterých, ať už chceme či ne, žijeme… takže večerní show prostoupila témata jako gender, sexualita, uprchlická krize, islám, unifikace společnosti, vize budoucnosti, válka, feminismus, dětství, návrat ke kořenům. Autorské kolekce zde předvedli zahraniční designéři Matteo Carlomusto a Janis Kutils, a taky studenti Ateliéru designu oděvu ve Zlíně – Katarína Chvalová, Dominika Kozáková, Tereza Chmurová a Roman Častulík.

 

 

Podpořme dobrou věc!

 

Hned po fashion show následovala ještě přehlídka ADO Auction Collection. Třináct modelů, které vytvořili studenti ADO ve Zlíně, se draží na facebookových stránkách až do půlnoci 9. 4. 2017. Vydražená částka bude věnována organizaci Mamma HELP, která pomáhá bojovat ženám proti rakovině prsu. Můžete tak zkusit vydražit stylové kousky, jako například kabát “How many teddy bears?” od Lukáše Krnáče nebo hravý pánský model od Moniky Pekné, inspirovaný filmem “Lords of Dogtown”. Takže pokud chcete mít ve skříni originální kousek a zároveň pomoct dobré věci, do toho!

http://bit.ly/2ocIAS3

 

 

DOTEK ztělestňuje neuvěřitelnou snahu zviditelnit mladou módu a prezentovat práce mladých lidí, kteří jsou teprve na začátku své kariéry. Akce, na které začínal i letošní nováček na MBPFW Jan Černý, má určitě něco do sebe. A i když v novém prostředí asi nikdy nejde vše podle plánu a nic není ideální, team DOTEKu z toho vytěžil maximum. Zbývá jenom otázka, na co se můžeme těšit příští rok?

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...