Fashion girl, influencerka a zpěvačka? Zea zvládá všechny role skvěle.

Pokud hledáte na CZ/SK scéně někoho, kdo zdaleka překračuje československé hranice, pak zbystřete a zaostřete svou pozornost na Zeu. Právě vydala své první sólové album BURNING LIGHT, které si určitě nepustíte jen jednou! Při po jeho poslechu se v nás mísily různé pocity, nechyběla husí kůže, cítili jsme slzy v očích nebo jsme se zasněně usmívali, jak je skvělé, že lokální scéna dokáže nabídnout něco tak dobrého. A co nás těší dvojnásob je Zey skvělý módní vkus a cit na stylistu, který je patrný nejen v posledním klipu Hold Me. Víc takových počinů!

Zeptali jsme se Zey na pár otázek bezprostředně po vydání prvního alba BURNING LIGHT.

Jaké jsou pocity po vydání prvního alba? Zatiaľ vo mne prebieha straštne veľa emócií. Samozrejme pozitívnych, ale padol mi aj kameň zo srdca, že to už je za mnou, a vlastne to len nechavam teraz žiť si svojou prirodzenou cestou. 

Album je hodně osobní, jak se ti tvořilo? Takto osobný album, alebo celkovo hudbu je potrebné podľa mňa aj tvoriť so správnymi ľuďmi, a ja som mala to šťastie, že som ich našla. Tvorba bola veľmi prirodzená. S Milanom André, kt. produkoval celý album sme sa len veľmi často rozprávali, debatovali a on medzitým vzal gitaru a bolo to na svete . Z môjho príbehu vznikol text a on načal nejakú melódiu a držali sme sa toho. Nikdy sme melódie nemenili. Verili sme v to od začiatku.

Co tebe osobně na albu nejvíc baví? Mňa osobne najviac baví, že tam je živá gitara aj basa. Ta basa je neskutočná, prosím vypočujte si album a sústreďte sa na tu krásnu basu. A potom ma baví to, že som našla vlastný rukopis.

Co bys poradila začínajícím umělcům? Ja sama som stále v začiatkoch, ale asi by som im z vlastnej skúsenosti poradila, že ak sa niečo nedarí, alebo sa v ich okolí nájdu ľudia, kt. ich odrádzaju od toho čo robia, nech sa nesústredia na názor iných, ale nech veria v svoju intuíciu a v svoj talent a presvedčenie. 

Na albu najdete osm autorských skladeb zpívaných anglicky, na kterých se společně se Zeou podílel producent a také spoluautor textů Milan André, vypráví příběhy a osobní zkušenosti zpěvačky a dotýká se sociální problematiky, kterou v dnešní době řeší nejen mladé ženy. Ať už je to hledání sama sebe, self love, self empowerment nebo nalezení klidu a pokoje v životě, Zea upřímně přetavila do chytlavých songů vše, čím si v životě i v hudebním průmyslu prošla. Ve všech osmi skladbách na novém albu nechybí živá baskytara, která patří mezi nejoblíbenější nástroje zpěvačky. Její zvuk má na svědomí jedna z nejlepších současných baskytaristek Laura Jašková, která na albu spolupracovala. Track No Distance o přátelství pak Zea nazpívala s jednou ze svých nejbližších přítelkyň Michaelou Chovancovou.

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...
Předchozí článek
Další článek