Fashion news (1.–15.11. 2016)

Již v létě tohoto roku se režisér David O. Russel dohodl s módním domem Prada na natočení krátkého filmu. A jaký je výsledek? Černobílý, němý, dá se říct dadaistický film, který trvá přibližně 20 minut. A co dělá film s titulem “Past Forward” tak fascinujícím? Divák bude uveden do naprostého chaosu, ve kterém se nějakým způsobem rozvíjí prvky jako dramatická hudba, absence dialogu a samozřejmě krásní lidé v krásném prostředí – tyto prvky se pak ve filmu posouvají na nový, hyper-surrealistický stupeň. Co to všechno znamená? To budeme muset teprve zjistit! Vzhledem ke konceptu filmu ale není divu, že se Russel nechává inspirovat Hitchcockem, Kafkou, nebo dokonce automatickým psaním, které propagoval například André Breton.

http://bit.ly/2fnKRoA

 
 

Nově zvolený prezident Donald Trump a jeho podnikání jsou terčem online bojkotu, který vyzývá kupující, aby nepodporovali maloobchodníky, kteří prodávají produkty značky Trump. Bojkot začala už před volbami marketingová konzultantka Shannon Coulter a snaží se tak zabránit utrácení peněz za produkty prodávané pod značkou Trump nebo dokoce produkty Ivanky Trump. Do bojkotu je zapojeno 32 podniků včetně těch, které jsou vlastněny Trumpem. Více se dozvíte na:

http://for.tn/2gn02CN

 
 

V září se stal Ralph Lauren jednou z mnoha značek, které experimentovaly s novým prodejním formátem “see-now-buy-now”. Znamená to, že kolekce prezentovaná na fashion weeku byla okamžitě poté dostupná v kamenné prodejně Ralph Lauren a zájemci si mohli modely ihned koupit. Nebyla sice rozebírána žádná konkrétní čísla, ale módní dům se nechal slyšet, že s výsledky byl velice spokojen. Pro značku to byl velký úspěch a potvrdilo se tak jedině to, jak je důležité i pro zavedené značky zkoušet nové věci a držet krok s dobou.

http://bit.ly/2fKwLSf

 
 

Už pár týdnů je velkým tématem fashion světa připravovaná přehlídka Vicorias Secret, která se letos poprvé bude konat v Paříži, a to již 5. prosince. Tentokrát byl tento módní event zahalen větším tajemstvím než je obvyklé! Týkalo se to nejen místa, ale i hudebních interpretů, kteří budou na show vystupovat. Vzhledem k blížícímu se datu přehlídky ale už samozřejmě vše vyplulo na povrch. Po mole se tentokrát projde 52 modelek, což je nejvíce, co se kdy na show v její historii ukázalo! Hlavním lákadlem je jako každý rok kromě hudebních hostů jistě “fantasy bra”, která dosáhla ceny 3 miliony dolarů.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...