Fashion news (15.10.-30.10.2016)

Na konci října byli oznámeny nominace na Fashion Awards 2016, které pořádá British Fashion Council a Swarovski. Vybíralo se z 1500 osobností módního průmyslu z 41 různých zemí. Mezi tradiční kategorie, které se na ceremoniálu vyhlašují, patří samozřejmě nejlepší návrhář ženské, nebo pánské módy. K těmto kategoriím ale přibudou letos kategorie nové, jako například mezinárodní model nebo mezinárodní návrhář doplňků. Vítězové budou vyhlášeni 5. prosince 2016 v Royal Albert Hall v Londýně. Pokud se chcete podívat na seznam nominovaných a rozšířit si povědomí o zajímavých osobnostech módního světa, čtěte zde: 

http://bit.ly/2fKitAZ

 

Ačkoli měsíc módy již dávno skončil, na jiném kontinentu se teprve v řijnu konal hlavní módní event. Jedná se o Seoul fashion week. Tato událost se v jihokorejském hlavním městě koná tradičně dvakrát ročně a můžeme říct, že má rozhodně úroveň fashion weeků v Miláně nebo NYC. Seoul fashion week se snaží sdružovat nejlepší návrháře Jižní Koreje již od roku 2000. Na oficiálních stránkách události se můžete podívat na zajímavé osobnosti ze světa asijské módy.

http://bit.ly/2f7y5uM

 

Raf Simons předvede svou novou pánskou kolekci pro značku Calvin Klein na NYFW 2017. Jako nový kretativní ředitel bude mít premiéru konkrétně 1. února 2017. V té době totiž proběhne týden módy zaměřený přímo na pánské oblečení. Pro návrháře, který bude pod značkou prezentovat svůj vlastní label, bude tato přehlídka nepochybně určujícím momentem.

http://bit.ly/2fiq2Mg

 

Další osobnost ze světa módy se dočká životopisného filmu. A nebude to nikdo jiný než zesnulý Alexander McQueen. Natáčení bylo oznámeno již v únoru tohoto roku, ale až teď bylo rozhodnuto, že slavného návrháře si zahraje Jack OConnell. Film se bude odehrávat v období příprav kolekce Atlantis, která byla tou poslední před McQueenovou sebevraždou v únoru 2010.

http://bit.ly/2f7rPDv

 

Nejistou budoucnost v módním domě Hugo Boss má jeho kreativní ředitel ženské módy, Jason Wu. Když byl v roce 2013 obsazen do této pozice, značka udělala velký krok a stala se skutečným hráčem v oblasti ženské luxusní módy. A i když od té doby tržby značky konzistentně rostly, Hugo Boss uvažuje návrat ke kořenům, a tedy hlavně k pánské módě. Co tedy můžeme čekat?

http://bit.ly/2f7vNfc

 

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...