Fashion week, na který by chtěl i váš boyfriend.

Celý Fashion and Tech week byl uspořádán díky iniciativě organizátorů Start-Up weekendu.

Program je postaven na konceptu, kdy během 54 hodin představí účastníci své obchodní plány a nápady na projekty. Kolem nejlepších nápadů se utvoří týmy cca 6ti lidí. Ty pak mají dva dny na to, aby vypracovaly obchodní strategii a business plán a představily je komisi expertů. Vítězný tým pokračuje na mezinárodní Start-Up Weekend a dostává další podporu a feedback od odborné veřejnosti, profesionálů, podnikatelů a investorů. Na Start-Up Weekendu vznikly například i takové projekty jako AirBNB.

Start-Up Weekend, který byl věnován tématu “Fashion and Tech” probíhal současně ve všech hlavních městech módy: New Yorku, Londýně, Paříži a Miláně. Pokud Vás zajímá víťezný projekt, tak je jím mobilní aplikace, kde dámy hodnotí pánské oblečení a pánové si tak na jejich doporučení a podle jejich vkusu koupí outfit, ve kterém budou mít u dam zaručený úspěch. 🙂 

Všichni, kdo se zajímají o inovace v oblasti udržitelného rozvoje a technologie, už určitě viděli tento film. Pokud vás nějakým způsobem minul, vyčleňte si 45 minut a budete o mít o mnoho víc konverzačních témat na dlouhé podzimní večery. #TheNextBlack. Od jeho natočení už světlo světa spatřilo mnoho dalších inovativních projektů, jako třeba 3D feeder bakterií Zuzany Gombošové, o kterém jsme již psali, nebo 3D pero. (Existuje i dokonce verze 3D pera, kterým se dají spravovat například ponožky, ale jeho prezentace ještě dostupná není.)

Dalším tématem na Fashion Tech weeku byly hologramy. Futuristická vychytávka, kterou si oblibuje stále větší část módního světa. Podívejte se na digitální vychytávku, která byla letos představena v londýnském Sohu  nebo na hologramy na mole Ralpha Laurena . 

Fashion Tech week potěšil také všechny domácí hospodyňky a kutily s textíliemi, které pohlcují nečistoty a prach. Můžete tak díky záclonám na rušné ulici udržet svůj příbytek v dokonalé čistotě a záclony jen jednou za čas prohodit pračkou. A co se praček a sušiček týče, AEG vyvinulo velmi ‚jemné‘ pračky a sušičky, které oblečení a vlákna nepoškozují ani nesráží.

Ve Fashion MAP nás technologie hodně baví, proto se už nemůžeme dočkat, kam se výrobci vláken, materiálů a aplikací posunou zase za rok. Určitě si to taky nenecháme ujít!

Podobné texty