HUGO CHODÍ BOS A BOJUJE ZA ČESKÉ A SLOVENSKÉ HRAČKY

Příběh obchůdku s českými hračkami Hugo chodí bos začal zhruba před dvěma a půl lety, kdy se jeho zakladatelce Adéle H. Kantůrkové narodila dcera. Tehdy si uvědomila, že u nás není zrovna moc míst, kde se dají koupit kvalitní a originální hračky a sama začala pátrat. A že to byla mravenčí práce. „Procházela jsem různé internetové stránky a vyhledávala si informace. Tehdy jsem dostala nápad vytvořit místo, kde by tyto výrobky byly pohromadě, takovou databázi českých hraček.“

Prvotní nápad usnadnit všem maminkám a tatínkům práci i čas se samostatným vyhledáváním měl mít pouze formu e-shopu. Po čase se ale dala dohromady s kamarádkou Barborou Sahánkovou, kterou označuje jako „tu přes finance“ a společně se rozhodly otevřít kamennou prodejnu nedaleko Novoměstské radnice.

A začalo další kolo vyhledávání a pídění se po dětském sortimentu, který by zapadl do konceptu obchodního prostoru. „S každým vybraným výrobcem jsem se osobně setkala, každého jsem navštívila. Hlavně v malých fabrikách byli nadšení, velké firmy mají většinou příjmy ze zahraničí, takže pro ně náš projekt možná nebyl tolik zajímavý, ale domluvili jsme se i s nimi, a tak tu máme třeba i nábytek, který byl v letošním roce na Designbloku,“ popisuje Adéla Kantůrková, jak probíhal samotný výběr produktů.

Škála nabízených značek je rozmanitá a skutečně nás baví. Na jednom místě najdete pospolu kufříky Kazeto, jejichž historie sahá až do roku 1925, s nahřívacími polštářky a dalšími látkovými dekoracemi Šapitó, které vyrábí jedna nadšená rodina z České Kamenice se čtyřmi dětmi.

Takovýchto nadšeneckých projektů bychom zde mohli najít nepočítaně. Novopečení rodiče založili firmu Hojdavak, zkrátka proto, že chtěli pro svého synka to nejlepší, a protože si lebedil v textilní kolébce, začali se specializovat právě na jejich výrobu.

Petra Benešová a Pepa Marek zase společně vytvořili PEPE hračky, vystřihovánky, omalovánky a hry z papíru a dřeva. Čerstvě dostudovaná výtvarnice Aneta Opekarová začala pracovat se svým manželem designérem Lukášem Opekarem a vznikl z toho Mazzel nabízející hračky, které v sobě snoubí českou tradici a svěží přístup v podobě grafického zpracování.

Časem se v obchůdku také představí dětské oblečení od Ice Ice Baby, za kterým stojí mimo jiné také Andrea Beránková, stylistka a interiérová designérka časopisů Marianne Bydlení, Elle nebo Apetit. Hravý design této značky a logo v podobě zmrzliny možná už znáte. Když ne, mrkněte na jejich FB stránky, nebo si zajeďte v prosinci na Design supermarket.

Hugo chodí bos však jde ještě dál a přichází i s vlastní produktovou řadou. Prozatím jsou to plátěné tašky, ale chystá se i kolekce oblečení. Že by ale autorská tvorba postupně zaujala místo ostatních českých výrobců, Adéla Kantůrková neplánuje. „Vlastní tvorbu považuji jen za doplňkovou. Jsem ráda, že mohu podpořit tuzemské výrobce, bylo by mi líto, kdyby některá z těch firem zanikla.“

Ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat, „po otevření už za námi dokonce sami chodí výrobci hraček a nabízejí nám své produkty,“ dodává Adéla. „Všechny hračky ovšem musí mít certifikát, bez toho bychom je tu ani nemohli prodávat,“ upřesňuje vzápětí.

Samotný název obchodu Hugo chodí bos má být symbolikou svobody a bezstarostnosti, která vás nepřejde ani při pohledu na cenovky. Koncept je utvořen tak, aby si tu každý něco našel, od drobných hraček a doplňků po designový nábytek. A proč by rodiče měli uvažovat o nákupu právě zde? „Jedinečný styl, hodně pečlivý výběr a poradenství,“ shrnuje Adéla důvody ve třech bodech.

Přesto, že se ve Fashion Map zaměřujeme hlavně na módu, nemohli jsme nebýt z takového projektu nadšení. Máme radost z každého, kdo nějakým způsobem podporuje lokální tvorbu. V Česku mají dětské hračky, a zejména ty dřevěné a látkové, staletou tradici a byla by obrovská škoda, kdyby je vytlačila masová produkce z Asie. Proto moc držíme palce a přejeme úspěch.

Kontakty:
adresa: Řeznická 12, Praha 1

web: www.hugochodibos.cz

fb page: https://www.facebook.com/hugochodibos

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek