Jak na Budapešť podle Emese Domos

Emese Domos byla jedním z hostů předešlé sezony fashion weeku, a také maďarskou kontributorkou Fashion & Marketing, která pracuje na svém prvním článku pro Business of Fashion, což je pro celý průmysl jednou ze směrodatných zdrojů informací.  My vám díky ní zase přinášíme pár základních rad, které ocení nejenom cestovatelé, ale i nadšenci do lokálních značek a inspirace, která má tak často podobu scrolování na instagramu. Díky nám alespoň budete sledovat ty nejpovolanější lidi z Budapeště 😉

O restauracích, ale i koncept storech si přečtete u nás už teď, ale Emese můžete sledovat například na jejím instagramu.

 

 

1. 3 local story

Konsanszky showroom

Pokud jste v Budapešti, tento showroom je prostě must-visit. Dora Konsanszky je mistrem unikátních střihů, luxusních a inovativních materiálů, jako je omyvatelná kůže nebo to nejjemnější hedvábí. Kromě jejích úžasných šatů si můžete prohlédnout  jedinečnou řadu šperků, za kterou stojí designérka Barbara Katona a kožené kousky od Helgy Kovács. Rozhodně stojí za to pocítit tento hravý vesmír!

 

photos by Bálint Barna

 

https://www.facebook.com/Konsanszky.fashion/

https://konsanszky.com

 

Hababa

Hababa Designer Store a Galerie se právě otevřela v centru Budapešti. Nabízí skvělý výběr mladých místních i zahraničních značek, unikátní vintage oblečení, doplňky a další umění na jednom velkém a příjemném prostoru.

http://www.hababa.hu/hu/

Antonym

Postarejte se o svého chlapce: Antonym je nejnovějším místem cool pánského oblečení od lokálních návrhářů, kteří nabízejí čerstvý design a skvělou kvalitu. Najdete zde ty nejnovější kousky od super talentovaných Annamaria Molnár (YUUTHS) a Dora Zsigmond, což jsou nejlepší návrháři pánských oděvů v zemi.

https://www.facebook.com/AntonymBudapest/

 

 

2. 3 coffee places to go

 
Warmcup

Malá a krásná kavárna vedle artového kina. Najdete tu nejlepší kávy a čaje – nabízejí jedinečný výběr z celého světa. „Káva a komunita“ není jen sloganem – jejich servis je úžasný a taky tam potkáte skvělé lidi.

https://www.facebook.com/WARMCUPCOFFEE/

photo by Era Belléncs

 

Anker

Anker je velmi blízko náměstí Deák Ferenc – takže je to odevšad opravdu blízko. Je perfektní, když si během dne chcete dát jenom coffee-to-go, ale stojí za to zůstat tu déle, třeba na oběd. Jejich denní menu je skvělé a můžete si vybrat ze široké nabídky.

https://www.facebook.com/ankerklub/

http://ankerklub.hu/

 

Híradó Kávézó 

Abych byla upřímná, trošku se bojím psát zrovna o této kavárně, protože její tichá atmosféra je důvodem, proč jsem ráda, že jsem tady. Je to dokonalé, pokud chcete mluvit, chatovat s přítelem (nebo dělat rozhovor) bez vyrušení. Chutné kávy, skvělé a zdravé občerstvení a sušenky. Dokonce i když je velmi blízko k nejrušnějším místům v Budapešti, najdete zde volné místo (a ticho). Prosím, nezkazte mi to!

https://www.facebook.com/hiradokavezo/  

 
 
3. 3 cool local designers
 
THEFOUR

Anetta Gálvölgyiho, Anna Zsófia Kormos a Márton Miovác – to jsou tři mladí a drzí designéři. Na hranici Východu a Západu má THEFOUR jedinečnou estetiku, která chytře kombinuje kontrastní prvky a remixuje je do něčeho odvážného a sofistikovaného. Tato kolekce THEFOUR, která jsou přizpůsobena ženám, které hledají nový typ ženskosti, je pečlivě navržena s využitím tradičních savoir-faire a moderních technik, které vás upoutají svou nenáročností. Je těžké nekoupit tam úplně všechno!

http://thefour.hu/en

 

photo by Balázs Máté

Kata Szegedi

Kata Szegedi se často inspirovala současným uměním a klubovou kulturou. Její design je statečný a silný. Nebojí se živých barev a potisků. Je jednou z nejvíc cool maďarských módních návrhářek, které reprezentují Maďarsko v ELLE Fashion Now, a právě představila svou nejnovější kolekci  na Helsinki Fashion Week!

http://kataszegedi.com/en

photo by Marky Viszlay 

 

WYHOYS

Značka Lilla Pápai je přední eko-friendly módní značka v Maďarsku. Lilla je úžasná designérka a vkládá svůj současný a čerstvý pohled do něčeho dobrého a inspirujícího: značka je skutečně oddaná sociální zodpovědnosti a každá kolekce je inspirovaná různými globálními problémy. Lilla představuje vědomý a vyvýšený životní styl, ve kterém každý oděv má svůj vlastní příběh. Kromě bezkonkurenčního cool designu jsou to vysoce kvalitní materiály pro fair trade, díky nimž je tato značka ještě jedinečnější.

https://www.facebook.com/WYHOYS/

photo by David Ajkai

 
 
4. 3 hotspots

Babka Budapest

Jsem jako starý nábytek, který tam najdete: navštěvuji Babku každý týden, vícekrát. Babka dostala své jméno podle čokoládového mléčného koktejlu z Jeruzaléma s odkazem na koncepci kuchyně, protože tady můžeme najít východní chutě Středozemního moře, židovské, arabské, turecké a středomořské jídlo, a také to, co nelze vynechat z jídelního lístku – to nejlepší z komfortních pokrmů Maďarska. Najdete zde skvělý servis a milý personál!

https://www.facebook.com/babkabudapest/

 

Dear Budapest

Může být sendvič uměleckým dílem? Rozhodně! Jedním z nejnovějších gastro míst je Dear Budapešt od Biancy Juhász. Jejím pomocníkem je michelinský kuchař, Olivér Heiszler. Můžete si být jisti, že to bude kulinářská a vizuální radost, pokud zde strávíte čas. Stojí to za návštěvu!

https://www.facebook.com/dearbudapest/

http://www.dearbudapest.hu/

Sáo

Sao je vzrušující směs vietnamské a čínské kuchyně. Pokud máte rádi asijskou gastronomii, je to místo pro vás! Ochutnejte úžasný wok, nudle, rolky a další.

https://www.facebook.com/saofoodandbar/

 

5. 3 people to follow in Insta

 

Abigail Wirth (@abigailwirth)

Abigail Wirth není jen talentovaná, mladá módní návrhářka, ale má opravdu úžasnou ilustraci a bohaté detailní výšivky. JejíInstagram je dokumentací její „cesty“ prostřednictvím spoluprací, interpretací několika technik, umění a módy, soutěží a dalších věcí.

Eva Szombat (@evaszombat)

Eva Szombat je jedním z nejlepších fotografů. Má nenapodobitelnou vizi. Není potřeba dalších slov, prostě mrkněte na její práci!

Kati Süle (@sulekati)

Kati Süle je pro mne ikonou. Má úžasný styl a je vzorem pro lidi přes dvacet. Pracuje jako stylistka, fashion učitelka,hledač pokladů, a vždy vytváří něco zcela nového: můžou to být “refreshed” doplňky, oblečení, nebo projekt ve spojení s uměním a módou. Její energie a kreativita je pro každého záviděníhodná.

 

6. 3 fashion professionals

 

Krisztina László

Je šéfredaktorkou maďarské Marie Claire. S jejich průkopnickým eventem – Dny módy Marie Claire – (vedle oficiálního týdeníku Mercedes Benz Fashion Week) poskytují mladým a novým lokálním značkám a návrhářům příležitost ukázat svou práci, a také podporuje místní kreativní a inspirativní ženy svou sérií článků “Empower talent”. Závažná a inteligentní témata jsou pro ni i časopis velmi důležitá, podporují dobré věci a zabývá se sociálními problémy.

 

Mara Nemes

Mara má důležitou roli v maďarské výtvarné výchově. Na KREA současné umělecké školoe vyučuje módu, make-up, interiér, fotografii a nové média, grafiku. Konceptuální a současný způsob myšlení, odborné vzdělávání, udržování nejnovějšího trendu a pohledu do budoucnosti jsou pro ni velmi důležité – to jsou základní cihly školy.

 

Ildikó Simonovics

Byla vedoucí textilního oddělení Kiscelliho muzea. Byla vždy velkým zastáncem místní módní scény a měla důležitou pozici v místní módy historii, v muzeologii a ve street stylu. Vytvořila projekt Street Fashion Budapest, který dokumentuje místní street style.  

7. 1 secret spot

Luxury Vintage Budapest

Pokud milujete klasické předměty a opravdu luxusními kousky, Luxury Vintage Budapešt bude místem pro vás, pokud chcete koupit poklady za super (a zaručené autentické) ceny!

https://www.facebook.com/luxuryvintagebudapest/

https://www.instagram.com/luxuryvintagebudapest/

 
 
 
 
 
 

 
 

 

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...