Kdo je skutečně NEXT?

WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus programu. Akce WE RE NEXT má nakročeno k tomu, aby se z ní stala akce, která bude dávat prostor všem talentovaným studentům, a to možná nejenom z českého prostředí. Ale nepředbíhejme!

Návrhář Lukáš Spilka s týmem se tak podruhé pustili do organizace akce, která dává prostor mladým talentům i za hranice oficiálního fashion weeku.  Již loni tento event dokázal, že má o něj české publikum zájem a že tato, na naše poměry výjimečná, akce má určitě ve fashion komunitě svoje oprávněné místo.

Ti, které zajímá vývoj scény už dávno, mají datum akce v kalendáři. 14. 9. obsadí mladí návrháři Holešovickou La Fabriku, kde odprezentují svoje nejnovější kolekce ve dvou blocích.

20 návrhářů budou zastupovat jména z USA, Austrálie, Belgie, Německa a samozřejmě studenti z Česka. Mezi zajímavá tuzemská jména patří  Michaela Čapková, která letos navrhovala speciální pláštěnky v spolupráci s firmou Fatra nebo Linda Zabílková, výherkyně Baťa YOUNG DESIGNERS CHALLENGE. Svoji SS18 představí také Michela Hriňová se svojí značkou Aim, nebo Filip Haike spolu s Terezou Ledvinovou jako Defresh studio. Mezi známějšími jmény z mladé generace uvidíte také Kateřinu Plamitzerovou, která spolupracuje s Alenou Jakubovou pod společnou značkou Beast of the East. Zvědaví jsme také na přehlídku iniciátora samotného happening Lukáše Spilky.

Ve Fashion Map nás nesmírně zajímá, jakým směrem se bude vyvíjet nová generace. Zajímají ji praktické modely nebo jako studenti nechávají průchod a volnost své kreativitě pomocí abstraktních modelů? Oboje má určitě na scéně své místo a svůj důvod.

Přijďte se podívat kdo je NEXT spolu s námi, a to už zítra od 18:00. Vsupenky na akci zakoupíte na GOOUT.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...