Komerce, která dělá dobro

Víte, že i to jaký vyhledávač denně při svoji práci používáte může ovlivňovat životy ostatních? Nejen lidí, ale například i veveřiček, ptáků a možná vašich vlastních dětí. Divná kombinace? Možná, ale když si uděláte zvyk a začněte místo vašich běžných vyhledávačů používat Ecosii, pokaždé kdy budete googlit – teda ecosovat, zasadíte jeden strom. Zní to příliš dobře? Jde o to, že peníze z reklamy jdou tím správným směrem. A to podle nás již stojí za to.

O oblečení se bavíme ve Fashion MAP od doby co jsme. Baví nás, milujeme co dokáže, inspirují nás nové kolekce, tvary, kombinace a barvy. Oblečení dokresluje naši osobitost a je důležitým komunikačním prostředkem. A taky díky němu můžeme spoustu věcí ovlivnit. Co tedy nosit a nakupovat abychom i fashion dělali svět lepším? Ve Fashion MAP máme seznam obchodů s lokálními věcmi, které stojí zato. Značky jako Leeda, Odivi nebo Chatty představují lokální produkci za přijatelné ceny. Když chcete oblečením i pomáhat už nyní se začíná chystat nový ročník charitativní kolekce City Souls. Letos ještě větší a lepší. 😉

Nakupovat a pomáhat ale lze i mezinárodně, nemusíte hledat jenom lokální značky nebo designérská studia. Například americká značka Tentree je výborným příkladem toho, že se i komerční projekty dají dělat jinak a lépe. Oblečení, které dává smysl hned několikrát. Za jednu věc Tentree slibují, že zasadí 10 stromů, dokonce někdy i více, aby si byli jisti, že těch 10 se skutečně ujme. Na jejich webu můžete sledovat, kde přesně jsou vaše stromy zasazeny, protože každé oblečení má unikátní tree kód. Díky Tentree dáváte taky práci lidem, kteří stromy sadí a starají se o ně. Nemluvně o tom, že díky stromům dýchá celá planeta. Tentree je zkrátka skvělý nápad a po 2. rocích má jejich facebook vyšše 281 000 followerů.

Rádi nakupujete v COSu? Originalitu, dobré střihy a nadčasovost? Když k tomu přidáte ještě radost z ochrany životného prostředí, pak musíte znát značku Kowtow! Simple style se míchá s víc než fair trade. Kowtow totiž  nemají jenom organickou bavlnu, co je na konfekci také už pokrok. Kowtow zná každý kus látky a materiál. Vypěstovali si ho totiž sami. Od semínka až po látku. Kromě jejich přístupu a vize nás baví také jejich tumblr.

Móda s přidanou hodnotu se dá kupovat i online. Skvělým důkazem je projekt Zoot Dobro nebo také menší Urbanlux. Naši novou láskou z tohoto online obchodu je značka Matt&Nat. Vycházející ze slov Material & Nature je Matt&Nat skvělým příkladem kombinace úžasného minimal designu a sociální odpovědnosti. Výstelky tašek, batohů a peněženek jsou 100% z recyklovaných materiálů – PET lahev a povrch tvoří syntetická kůže. Matt&Nat je veganská společnost, která všechny svoje milníky oslavuje velikým veganským dortem. Kromě toho mají její zaměstnanci ve svém rozvrhu i práci v dobrovolnických organizacích. A k tomu vás také dokážou potěšit normálními cenami. Co víc si pod stromeček přát? 🙂

Jídlo je pro nás ve Fashion MAP také velké téma. Nadspotřeba, nešetrné zacházení, preference v různých částech světa a kvalita potravin. Možná se nám to jenom zdá, ale s uvědoměním co a jak jíme, je kolem nás stále více vegetariánů. Když budete mít zítra přes volno trochu času, pusťte si tuhle přednášku od Geryho Yorofskeho mluví o tom jak je dnes snadné nejíst maso nebo být vegan a o tom, proč je to lepší nejenom pro tělo ale i pro společnost. Pokud chcete vědět, kde jíst hezky a zdravě, tady je přehled veganských a vegetariánských restaurací nejenom v Praze, ale po celém světě! Super stránka, kterou si určitě oblíbíte.

Máte také nějaké dobré tipy na stránky, oblečení, nebo jiné vychytávky? Dejte nám určitě vědět! Budeme se těšit!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...