Letem fashion světem #16

Donna Karan odchází z pozice hlavní designérky v Donna Karan International. Návrhářka, která naučila spoustu žen jednoduchému elegantnímu stylu se podle svých slov chce věnovat své firmě Urban Zen a dobročinné nadaci a ve společnosti LVHM, pod kterou dnes značka DKI patří, zůstane už jen jako poradce. Nástupce zatím není znám, na určité období prý značka pozastaví přehlídky a uvádění nových kolekcí.

Donald Trump si svými výroky o hispáncích nadělal mnoho nepřátel. Během kampaně na prezidentského kandidáta se nemístně vyjadřoval na účet jihoamerické menšiny a vysloužil si tím mnoho problémů, 700 000 lidí dokonce podepsalo petici, aby řetězec Macy´s, který Trumpovy obleky prodává už 11 let, ukončil s magnátem spolupráci. Taky jste se dozvěděli až teď, že má Trump vlastní značku obleků?

Okolo Marca Jacobse se děje pořád něco. Tentokrát šlo o pozdvižení, které vyvolala fotka jeho nahých hýždí prý omylem nahraná na instagram. I když ji vzápětí stáhl, kdo má zájem, najde ji v dnešním internetovém nekonečnu. To ale není všechno, nejsme přece žádný bulvární kanál, ta serióznější zpráva je o podzimní Marcově  kampani, v níž se objeví celosvětově známé tváře. Návrhář netroškařil a ke spolupráci si kromě modelek pozval, jak sám říká, své inspirativní přátele – Cher, Winonu Ryder, Willow Smith, Anthonyho Kiedise nebo Sofii Coppolu. Na červeném pozadí je odfotil neméně známý fotograf David Sims.

U focení ještě zůstaneme. Vše, co se týká britské královské rodiny, je tak trochu posvátné. Kate a William si jako fotografa křtin malé princezny Charlotte vybrali Maria Testina, který se nechal slyšet, že je mu nesmírnou ctí zdokumentovat tuto událost. Testino ale není v této pozici nováčkem, oblíbila si ho už princezna Diana a v roce 2011 to byl právě známý fotograf modelek, kdo vyfotil čerstvě zasnoubený, dnes už královský pár.

Kultovní značka prádla Victoria´s Secret se oddělila od dalších řetězců a firem, jejichž zaměstnanci pracují v tzv. režimu na zavolání. Management se dohodl, že už dále nebude své zaměstnance udržovat v nejistotě tím, že jim naplánuje směnu a třeba dvě hodiny před začátkem zavolá, že dnes do práce chodit nemusí. Bez náhrady samozřejmě. Doufejme, že se inspirují i další z 27 řetězců v Severní Americe, které fungují na podobném principu a ulehčí tak život svým zaměstnancům.

Talk shows jsou dnes velkým fenoménem a jejich moderátoři se těší velké oblibě. Pokud jste fanouškem třeba právě Elen Degeneres a je vám sympatický její styl oblékání, bude vás zajímat, že minulý týden debutovala s novou značkou jménem ED. Kolekce je plná polo triček, svetříků a dalších, pro ni tak typických, jednoduchých kousků s milými detaily. Dostupná je jen online, a to na stránce http://www.edbyellen.com/.

Jsme na konci malého týdenního fashion přehledu a doufáme, že jste se dozvěděli něco nového, něco zajímavého a že je vaše módní povědomí zase o něco bohatší. Užívejte krásného počasí a sledujte Fashion Map, pracujeme i o prázdninách!

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...