Lokální móda v obchoďáku?

Téměř na konci metra C, daleko od turistů, hluku centra, památek nebo ostatních designérských obchodů se na téměř tři měsíce otevřel pop up obchod s lokální módou. Díky iniciativě vedení Centra Chodov se tak může lokální móda a značky přiblížit k lidem, kteří se do designových obchodů v centru nedostanou. „Je to skvělá příležitost ukázat co všechno u nás v malých ateliérech vzniká a vyrábí se, říká Katarína Král jedna z organizátorek prodejní galerie. „Jsme moc rádi, že jsme do obchodního centra Chodov mohli přinést lokální značky a povědomí o ekologické módě. Pro mnoho z návštěvníků to může být vůbec první impulz začít o spotřebě a módě uvažovat jinak,“ doplňuje Katarína a je vidět, že bude pro organizátory zajímavé sledovat reakce těch, kteří do shoppingu pravidelně chodí.

 

Kromě lokální tvorby značek La Formely, Odivi, Miro Sabo, Appart, oblíbených ruksaků Braasi nebo kabelek IO bags jsou v pop up storu dostupné oblíbené kousky z charitativního projektu City Souls,  šperky od Nastasie Aleinikavy a Michaely Gorcové, nové slovenské tenisky TIKOKI, designérky Dana Kleinert, Petra Kubíková a mnoho dalších.

 

“ Značky boli vybrané tak, aby si v nich kazdý mohol nájsť to svoje. Niektoré sú cenou vyššie, no sú to už významné mená českej a slovenskej módnej scény, máme v ponuke doplnky, kabelky, šperky no i iné lifestylové produkty. Sortiment sa bude v priebehu fungovania storu obmenovať, rovnako ako témy…“ říká Miro Sabo další člen z organizačného teamu. 

Použité dřevěné bedýnky, ze kterých je pop up shop vyskládán, podtrhuje eko dojem a v nákupním centru plného skla, betonu a “ blýskavých” výloh působí jednoduše jinak. Green pop up store přinesl kromě “dobrých” značek do Chodova i výstavu fotek české organizace Green life. Tento český team dobrovolníků se na Sumatře v Indonésii stará o to, aby nedocházelo k pytlačení, znečišťování pralesů a zároveň organizuje různé přednášky a vzdělává tak nové generace. Výstava přináší nejen pohled na ekosystém na Sumatře, ale i informace o tom, jak se dá do této aktivity zapojit přímo z Čech.

 

Naši designéři budou také v létě organizovat workshopy. S Fashion MAP se určitě zapojíme a příští neděli spolu s Mirem a Katarínou vyrobíme několik variant eko tašek, tak se přijďte podívat a pokecat :). V sobotu 27.6. zase můžete přijít na to, jak ze starého trika vyrobit komplet nové díky návrhářce Haně Frišonsové.

 

Doufáme, že je Green Pop up store jednou z prvních vlaštovek, a že v budoucnu bude naprosto přirozené kupovat si kromě velkých zahraničních brandů i lokální módu nebo produkty. Takové, při kterých budeme vědět odkud pochází, a které neubližují přírodě kolem nás. Pak bude nakupování skutečně demokratické a bude dělat radost.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek