Maria Kobelova

Svou šestou kolekcí si designérka a šperkařka Mária Kobelová klade za cíl nabídnout střípky ráje skrze tvary nových šperků a jejich variabilitu. Inspirována abstraktními představami různých náboženství a filozofických směrů si autorka vlastní ráj vykládá jako uvolněnost, klid, svobodu, hojnost a rozkoš. Do těchto čtyř skupin komponuje i novou řadu AARU.

Pro staroegyptskou civilizaci tímto rájem bylo AARU – pole hustého rákosí, svět, ve kterém se nemusí člověk hnát za obživou, nýbrž ji jen brát a přijímat, užívat si každý moment bytí a každý jeho detail. Podobným rájem pro mě při vzniku kolekce bylo vinohradské studio,“ popisuje vztah kolekce k prostoru.

Pro laureátku ceny Designbloku z roku 2020 za nejlepší kolekci šperků představuje ráj možnost nechat věci volně plynout, objevovat a svobodně se rozvíjet. Proto se i kolekce může nadále rozšiřovat. Kromě náhrdelníku, prstenů, náramků a náušnic tentokrát poprvé Mária Kobelová vytvořila i brože. 

Při výběru mohou zákazníci zvolit stříbro, pozlacené stříbro, různé barvy zlata a opracování do vysokého lesku či matný efekt pomocí technologie pískování. „Může si tak najít svoje vlastní místo, vlastní vyjádření, vlastní pohodlnost a rozkoš – vlastní AARU, říká Mária Kobelová. „Takové opojení je pak stále s námi. Může to být píseň, která se nám pořád vrací do života. Domov, klid vlastního místa, obraz na stěně, šperk, který nosíme. AARU je ráj, o který nemusíme bojovat, dodává.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...