MBPFW: Kdo nás bavil první a druhý den

Letošní ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Week je jiný a většina ho sleduje z obrazovek svých mobilních zařízení. Přinesl ale jako vždy pár skvělých momentů a také kousků, které bychom chtěli nosit pořád!

V sobotu se netrpělivě čekalo na show značky LaFormela a čekání se rozhodně vyplatilo. LaFormela představila svou Mainline 21/22 – kolekci stvořenou nekonečnou touhou cestovat a inspirovanou fascinací podmořským světem. Tlumené barvy řeší sezónní nezařazenost kolekce a nabízí možnost nosit ji celý rok, nejen na teplých plážích světa.

LaFormela MainLine, Foto: Archiv MBPFW
LaFormela MainLine, foto: Archiv MBPFW

Sobotní program nabídl ještě přehlídky Michaela Kováčika, Pavola Dendise a Terezy Vu. Ze zmíněných nás nejvíce zaujala Tereza snovou lehkostí svého kvalitního prádla. Stejně jako LaFormela použila tlumenou žlutou. Překvapil také Pavol Dendis, kterého nám evokují šedočerné tóny minulé sezóny a jeho nešťastného umístění do bloku s Jakubem Polankou. Letos nás jeho kolekce příjemně překvapila, pravděpodobně nezvyklou barevností a chaotickým minimalismem, který se povedl.

Pavol Dendis, foto: archiv MBPFW
Pavol Dendis, foto: archiv MBPFW
Tereza Vu, foto: archiv MBPFW

V neděli drive in cinema letošního MBPFW nepřálo počasí, trochu pokulhávala technika, ale o to víc se nám líbily představené kolekce. Asi nejvíc jsme se zamilovali do kolekce Linger in Joy Terezy Rosálie Kladošové, která navazuje na poslední řadu Sister Rosalia Club. V této kolekci experimentuje Tereza s technikou sítotisku i barevnými kombinacemi, které jsou odkazem právě na příběh z tajuplné zahrady. Kolekce je barevná, ale skvěle nositelná a určitě si najde své příznivce. My se mezi ně rozhodně řadíme.

Tereza Rosálie Kladošová, foto: archiv MBPFW

Z kolekce Petry Kubíkové bychom rozhodně vybrali trenčkot, který může skvěle padnout a přitom působit rafinovaněji než trenčkoty z klasické konfekce. Celý den pak uzavřel Lukáš Krnáč, kterého bychom chtěli pochválit za zajímavé střihy i styling celé řady. Show Nouveau Western, ve které volně rozpracovává „cowgirl“ look, otevřela Johanka Slezáková. Lukáš nabídl přímočaře ženské siluety se streetwearovými prvky, které odkazují na westernový původ.

Petra Kubíková, foto: archiv MBPFW
Lukáš Krnáč, foto: archiv MBPFW

Těšíme se, co nám přinese dnešní poslední den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.