Móda je krásná uvnitř #15 Věnováno lásce k botám

Sportovní a streetstyle 

Jistě jste zaznamenali v reportu z Berlínského ‚zeleného‘ fashion weeku značku OAT shoes – boty, které kvetou. Jsou 100% bio-odbouratelné (pokud je vyhodíte, rozloží se rychle a bez škod na životním prostředí), jsou krásné a pokud je po donošení zakopete na zahradě, ze semínek zašitých v jazyku vám vyroste strom

Pokud hledáte boty, které mají francouzský punc a exotiku Brazílie, hledáte boty VEJA. Tato ve Francii již kultovní značka vyrábí veganské boty a doplňky v chráněných dílnách v Brazílii. Kvalita, etika a design inspirovaný klasickou brazilskou sportovní obuví jim zaručují slávu a úspěch. 

A ještě doporučujeme americkou značku The People’s Movement – MOVMT, která na výrobu bot používá recyklované plastové tašky a jiné předměty. Víte, že v současné době máme na povrchu zemském tolik polyesteru, že už bychom ho mohli jen recyklovat a ošatili bychom jím celou zemi na budoucí dekády? Oblečení, igelitky a všechny další výrobky ovšem stále končí na skládkách a těžba ropy vesele pokračuje dál. Ekonomicky je to jistě zajímavý model, alespoň pro nejbohatších 50 lidí této planety. 

Ladylike a feminine 

Vsaďte na boty značky Melissa http://www.melissa.com.br/en/ . Jistě je znáte – jsou celé z plastu, při prvním pohledu pochybujete o jejich pohodlnosti, ale již při druhém zjistíte, že krásně voní (a už na vždy budou), jsou pohodlné, celé z recyklovaného materiálu a celé se dají recyklovat dál. Se značkou Melissa spolupracovala i Vivien Westwood, Karl Lagerfeld a nedávno Jason Wu a co na Melissách milujeme (kromě jejich vůně) nejvíc je, že si je můžete koupit přímo v centru Prahy v butiku Czech Labels and Friends

Pokud vaše chodidla touží spíše po doteku přírody, návrhářka Sydney Brown dělá své boty ze dřeva, z korku, z přírodní náhražky kůže. Všechny jsou přirozeně odbouratelné, výrazné, ale sofistikované. Její kolekce dostaly nový rozměr hlavně od doby, kdy začala používat kov. Tyto podpatky prostě nemáte šanci okopat. Na konceptu spolupracovala i Kate Fletcher – pionýrka sustainable fashion. 

Beachtime 

Loni mi kamarádky pes rozkousal žabky. Je to dlouhá historka, ale pokud jste v podobné situaci, měla bych pro jeden Vás super tip a jednu špatnou zprávu. V Americe se před pár lety setkali dva Indové, oba pracovali u stejné banky a přišli na to, že vyrůstali na té samé ulici v indické Kerale tisíce kilometrů odsud. Vzhledem k tomu, že dělali v bance, měli dostatečný kapitál přivést na svět značku Gurus – žabky navržené podle starověké a tradiční indické obuvi, jakou nosil i Mahátmá Gándhí. Materiál je přírodní, výroba etická, všechno je super až do okamžiku, kdy si je chcete objednat. Z oficiálních stránek do Evropy zatím nezasílají. Pokud poletíte do USA nebo Kanady na prázdniny, přiveste mi prosím jedny černé.

Abychom nezapomněli na doplňky, máme pro vás 100% voděodolné a nepromokavé tašky a peněženky, které jistě docení váš mobil i tablet na cestě domů z pláže v letní bouři. Jedná se totiž o doplňky vyrobené z vyřazených hasičských hadic! Už jsem viděla tašky z letištních pásů s popruhy z bezpečnostních pásů z auta a je to sice upcyklované, ale není to moc fashion. Ale vyřazené londýnské hasičské hadice mají super barvu, texturu a v podání značky Elvis and Kresse i design. V Berlíně si můžete koupit jako suvenýr kus zdi, tak proč ne kus hadice jako vzpomínku na Londýn? 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...