Moderní nomádství v podání CHATTY

Jedna z nejoblíbenějších lokálních značek uvedla novou kolekci na aktuální sezónu. A my můžeme znovu obdivovat řemeslnou virtuozitu Anny Tuškové a Radky Sirkové, které za značkou CHATTY stojí.

Ústředním tématem kolekce je tentokrát moderní nomádství. Kočovný život a cestování krajinami a kontinenty, sbírání zážitků a vzpomínek, inspirace kulturními fenomény a tradicemi, to vše se snoubí v řadě, která přesně vystihuje současnou tvůrčí náladu návrhářek značky CHATTY.

„Původně jsme se inspirovaly autobusovými zastávkami bývalého Sovětského svazu. Jejich tvarosloví a barevnost jsou samy o sobě kulturním fenoménem. Pak se k tomu ale připojila i myšlenka nomádky cestující napříč Evropou a Asií, která se potkává s dalšími ženami, které ji inspirují a ovlivňují tak její styl“, říká Radka Sirková.

Kolekce, která vznikla, je tak oslavou svobody, radosti, pohodlí, ale přitom i ženskosti a cílevědomosti.

„Pokaždé si zakládáme na použitých materiálech, v naší kolekci naleznete vždy jen přírodní látky jako je bavlna nebo viskóza. Jejich použití má přinést komfort nositelce, ale hlavně jde s naší filozofií, že každý náš kus by měl být recyklovatelný a nezahlcovat už tak těžce zkoušené životní prostředí“, dodává ke kolekci Anna Tušková.

Součástí kolekce jsou i kožené doplňky jako dvouvrstvé opasky, a nová verze variabilní tašky přes rameno Maat, která vznikla s tvůrčí posilou týmu Martou Babkovou.

Celá kolekce je vyrobena v České republice a materiály pocházejí pouze z evropských produkcí.

Foto: archiv značky

Podobné texty

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...
Předchozí článek
Další článek