POP 2.0

Linií Pop uvedenou před třemi lety začala návrhářka budovat základ dámského šatníku. Tento týden představila další řadu ve svém ateliéru na Vinohradech.

Nyní se posouváme o stupínek výš. Od klasické formy směrem k uvolněnější, měkčí siluetě,“ vysvětluje Zuzana. Pracujeme s minimalizováním švů a například upouštíme od obvyklého průramku a nasazení rukávů a používáme rukáv kimonový.

Základním principem nové nesezónní kolekce je přitom variabilita. Kolekce ukazuje podobu jednoho oděvu v různých materiálových provedeních. „Naším cílem je vypracovat sbírku kvalitních střihů, které dobře padnou a sluší ženám různých proporcí a velikostí. Takových střihů nemusí být kvanta, ale provedením z různých látek, dosáhneme zcela jiného výsledku“, popisuje Zuzana.

Vzhledem k tomu, že celou kolekci charakterizuje čistá silueta a jednoduchost, zvolila designérka výrazně texturované materiály. Struktury jsou přitom nejvýraznějším prvkem oděvu. Navýsost večerní tkanině s lurexovým vláknem kontrastuje přírodně působící bouclé a přirozeně nesmí chybět krajka – tentokrát bavlněná s kontrastní nití a barevnou podšívkou. Barevná škála ve svěžích v odstínech červené, zelené a modré doplněných o starorůžovou a smetanově bílou zaujme rovněž na první pohled.

V kolekci najdeme několik variací na pouzdrové sukně v midi délce, minisukni, šaty od délky mini až po dlouhé a od štíhlé siluety až po úplně volnou – vypasované s ažurovými švy, šaty se sklady tvarujícími pas a široké řasené šaty z poloprůsvitného šifonu. Všechny střihy šatů se přitom ve zkrácené verzi objevují i jako topy či tuniky. Formální saka z předešlých kolekcí nahradily kabátky zaoblených tvarů, a to ve zkrácené délce i dlouhé. V kolekci je i kabátek ze směsi hedvábí a bavlny s reliéfním bublinkovým povrchem, dále kalhoty a košile z hedvábného taftu nebo lehké jemné vlny a šortky ke kolenům. Na několika oděvech se objevuje vázání, které pomáhá definovat pas, a přitom dává možnost volby, jak moc bude silueta zúžená.

Siluetní jednoduchost kolekce doplňují brože z českého křišťálu, které vznikly ve spolupráci s Preciosou. Jsou použité jako čistě zdobné prvky (jako brož i jako přívěsek na řetízku) anebo plní funkci spony u pásku, případně drží nařasenou látku šatů nebo tuniky. Dalším výrazným doplňkem jsou krátké i dlouhé kožené rukavice s hedvábnou podšívkou.

Foto: archiv Zuzany Kubíčkové, fotil Jakub Gulyás