6b874c2f1bc01dfb28aae341586f883b.jpg

Můj bio život – skutečně přírodní alternativy

Nechci vás děsit apokalyptickými články o tom, že jestli okamžitě nevyhodíte všechnu konvenční kosmetiku, dostanete rakovinu. Téma kosmetiky mě ale hodně baví, a proto jsem se rozhodla chvíli u ní zůstat a přinést tipy a alternativy co dělat, když jste dospěli k tomu, že “supermarketové” značky nejsou dobrá alternativa. Nepodléhejte panice, možností je spousta. Tady je seznam vychytávek, které jsem za poslední dva týdny objevila.

O tuhých mýdlech jsem už psala u sebe na blogu a jsem z nich úplně nadšená. Skvělé najdete třeba v řadě přírodní kosmetiky od Taniy na hnst.ly  nebo na mydloteka mají odpovědi na všechny naše koupelnové potřeby.

Další značkou v péči o tělo, která je jedna z těch nejčistších, jaké jsem našla je Stop water while using me dostupná na econea.cz . Osobně dávám rozhodně přednost práve této značce před známějším Lush-em. Ten totiž ve spoustě svých produktů používá parabeny pro konzervaci. Na econea.cz také navíc můžete najít rozložitelné bambusové kartáčky, mořské houby na mytí i perlátory na úsporu vody, které jsem zmiňovala tady . Nejvíc mě na econea.cz potěšili svým odhodláním posílat objednávky pouze v recyklovaných obalech od jiného zboží.

Skvělou českou klasikou je pro mě Cannaderm. Mají je ve spoustě lékárnách nebo v obchodech se zdravou výživou. Překvapivě příznivé složení za málo peněz. Denní krém na pleť mám právě od nich.

S dekorativní kosmetikou je to těžší, ale k mému překvapení jsem objevila značku, která je opravdu přírodní a zároveň má velký výběr produktů. Jmenuje se jednoduše 100% Pure a naštěstí je její název opravdu odůvodněný. Jsem zamilovaná!

Při hledání skvělých věcí jsem ještě objevila bio a fairtrade značku čaje, která navíc nebělí své sáčky chlórem jako jiní. Jestli čaj potřebujete denně, jako hydratační krém nebo mýdlo, doporučuju tento 🙂  

Příště se spolu podíváme do San Francisca, které se stává opravdovým pionýrem v ekologii. Zakázalo například plastové pytlíky a přehodnocuje postoj k balené vodě! Tak zase za tva týdny, bude to moc zajímavé!