Nový druh značky, Re:Code

Představte si obrovské výprodeje všude na světě. Přemýšleli jste někdy nad tím, kam putuje oblečení, které se neprodá? Do dalších zemí? A když nenajde nové majitele ani tam – pálí se. Ano. Tuny nového nenošeného oblečení, které někdo vyrobil, ušil a zabalil, pak zase skončí v plamenech. Prach jsi a na prach se obrátíš v tomto případě platí jen v konečné fázi. Na berlínském fashion weeku jsme objevili značku, která se to rozhodla změnit a vytvářet nové trendy již z existujících.

Příběh za značkou je v dnešním světě stejně důležitý, jako název nebo logo. Když má kromě toho i etický rozměr a přidá se i super design, jedná se tak o brand, který nás ve Fashion MAP nejen hodně baví, ale myslíme si, že může inspirovat i ostatní návrháře. 

Re;Code přešívají díky různým designérům staré kolekce, vybírají vhodné kusy a dodávají jim nový look. Z pánského saka se stanou dámské šaty, z bundy zase kalhoty. Upcycling v dokonalém slova smyslu takový, že se jeho hodnota díky návrhářům a jejich estetice markantně zvyšuje. Žádný DIY, ale dokonalé nové limitované kolekce.

Další kolekci tvoří Re; Code z vojenských materiálů. Stejně jako Christopher Reaburn, tak i oni využívají poškozené stany, nadprodukci, staré uniformy nebo nefunkční padáky. Pokud je navíc army vaší oblíbenou barvou a na olivově zelenou nedáte dopustit, Re; Code bude vaší srdcovou záležitostí.

Kromě kolekcí se tato značka zaměřuje i na recyklaci textilií z testovacích vozů aut, airbagů a z dalších podobných zbytkových materiálů. Využít se dá skutečně všechno, je třeba mít jen fantazii a potřebné znalosti, na co se tyto materiály hodí a na co je použít a jednoduše prostě experimentovat.

Značky jako Re;Code můžou být inspirací nejen pro návrháře, ale i velké brandy, které mohou využít nadprodukci svého oblečení aspoň o něco lépe tak, aby to dávalo smysl.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...