PÁR uvádí: Artist Edition s obrazy na podrážce

Česká značka městských kožených tenisek PÁR přichází se zcela novou produktovou řadou Artist Edition. Kolekce bot na svých podrážkách jako na pomyslném plátně představuje tvorbu současných českých výtvarných umělců. První dva modely Lu a Tron tímto způsobem uvádí díla oblíbené abstraktní malířky Lu Jindrák Skřivánkové a multimediálního umělce Michala Škapy aka Trona, pocházejícího z prostředí graffiti a street artu.

Obrazy jsou sice umístěné pouze na podrážce, přesto neoddělitelně spoluutváří celkový charakter boty a při chůzi jsou nečekaně viditelné. Načechraná štípenková useň s delším chlupem nahrazuje hmatatelnost vyobrazených děl, která jsou ve skutečnosti výrazně plastická. Signifikantní dynamická silueta podešve obuvi PÁR je v případě řady Artist Edition záměrně zredukována tak, aby boty na první pohled působily více konformně a obraz na podrážce o to více překvapil.

„Technologie, kterou jsme speciálně pro tento účel vyvinuli společně s naším dodavatelem v Portugalsku, umožňuje flexibilně tisknout na podrážky v podstatě cokoliv při zachování jejich obvyklých funkčních vlastností. K vývoji a vůbec k celému nápadu přispěly mimo jiné i naše vlastní zkušenosti z oboru grafiky,“ popisuje proces autor kolekce a spoluzakladatel značky PÁR Jan Kloss, který je zároveň profesionální grafický designér.

Značku PÁR založili v roce 2020 Jan Kloss a Darina Zavadilová. K vývoji vlastní řady minimalistické unisex obuvi přizvali ke spolupráci renomovanou českou designérku Elišku Horčíkovou a za celý projekt společně získali prestižní ocenění Czech Grand Design 2021. U svých produktů nedělají kompromisy mezi komfortem a stylem a dbají na to, aby použité materiály a komponenty pocházely od zodpovědných výrobců z EU.

Modely Lu a Tron budou v prodeji v kamenných obchodech PÁR a na eshopu parprague.com od 28. 2. 2024.


Podobné texty

Metamorfóza nové generace módních návrhářů aneb čeho se dotkl Dotek?

V sobotu se uskutečnil dlouho očekávaný 12. ročník fashion...

II.díl vintage tipů: jaké prodejny byste neměli minout?

Poradíme, kde nakoupit vintage a nešlápnout vedle Druhý díl tipů...

Fashion Event Dotek představí mladé módní talenty

Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března...

Green clicks: 5 tipů na udržitelné online nakupování

Ve zrychlené době, splašených algoritmech a záplavě e-shopů může...