imag0090.jpg

Petřina pohádka

Za poslední týden se Petře povedla neskutečná jízda. Kromě přehlídky a instalace na londýnském fashion weeku (více o LFW) se s kolekcí The Dinner in the Abney Mountains představila minulý týden i na oficiálním týdnu módy v Madridu.
 

A jak se na fashion weeku cítila samotná Petra?

„Lidé tady jsou obecně svojí náturou velice příjemní a pohodoví. Nehledě na to, v jaké sféře působí, nebo jaké mají na dané akci postavení a funkci, jsou všichni velice přátelští a k tomu všemu vlastně i zvládají dobře plnit svoji práci. Je to jen důkaz toho, že všechno se dá dělat pořádně a dotahovat věci ovšem bez zbytečného stresu sebe i svého okolí. Takovou atmosféru, kde vidíte modelky na obědové pauze popíjet víno, pivo, bublinky jen tak asi nikde nezažiju 🙂 Hned při příchodu mi v produkci s radostí dali na uklidnění pivo od sponzorů…pro mě absolutní ráj a pohoda, která kdyby fungovala pořád, by nám všem ušetřila hodně zbytečného stresu a někdy i zmatků.”

Oficiální fotky z přehlídky inspirované ( jako jinak) pohádkou, jste mohli vidět už kdekoli (například tady).  Petřina kolekce se dokonce dostala do výběru kolekcí, které zveřejňuje španělská edice Vogue.  

A jak svůj úspěch vnímá Petra?
„Po přehlídce mi došlo, že moji práci přijali veřejnost i odborníci asi velice kladně, což jsem si uvědomila v momentě, kdy mi chodili gratulovat místní celebrity a k tomu jsem dostala přímo pár objednávek z předvedené kolekce. Je to veliká radost a ten nejhezčí dárek, který může návrhář dostat. Uznání od úplně cizího publika, které zpočátku neví, jak vás vnímat a vy máte vlastně pár minut na to si je získat. K tomu všemu mi navíc přijde, že styl pohodlné módy, který dělám se zdá být Španělům celkem i vlastní.“

Jsme zvědaví a rozhodně se těšíme na sledování dalších Petřiných kroků. To nás právě dnes zavede do Českého centra, kde se o 17:30 můžete I vy zúčastnit besedy s Petrou Ptáčkovou, Jakubem Polankou a dozvíte se něco o zahraničních fashion týdnech na vlastní oči. Pokud upřednostňujete hezké únorové večery doma, tak o 19:00 si můžete poslechnout reportáž o Petře na Modeschau. 😉