Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing?

Tento módní styl v 70. letech 20. století pomáhal ženám, zejména v byznysu a politice, získat si potřebnou autoritu a respekt. Power dressing podle Zuzany Kubíčkové dává dnešní ženě absolutní svobodu kombinovat mužské i ženské elementy podle své aktuální nálady či potřeby. Přísnost kalhotových kostýmů, oblekových vest, širokých ramen či vázanek tak lze zjemňovat hedvábnými látkami, zvýrazněným pasem, silnou siluetou či rafinovaně odhalenými rameny. Hra s protiklady je jedním z typických principů tvorby designérky.

Rozhodnutí je na vás

Zda převáží mužský či ženský prvek nebo zda budou oba v perfektní harmonii, o tom si každá žena rozhodne sama. Kapsulová kolekce je totiž postavená na patnácti modelech, ze kterých lze vytvořit nespočet looků. Díky modulárnosti kolekce si každá žena může kombinací jednotlivých modelů vytvořit každý den jiný look a je zcela na ní samotné, jakou polohu si zvolí na ose mezi dámskými a pánskými prvky, monochromatičností a barevností, minimalismem a extravagancí či upjatostí a vyzývavostí. „U každého modelu jsem hledala ideální proporci a vzhled, aby slušel každé siluetě a velikosti,“ vysvětluje Zuzana Kubíčková. „Každá osobnost si v mé kolekci najde své,“ dodává.

Ženám nabízí designérka celý rejstřík způsobů, jak si outfit upravit podle své nálady a pro jakoukoliv příležitost.

Krásnou siluetu při chůzi vytvářejí klasické pouzdrové sukně se záhyby a propracovanými detaily. Velmi ženský look podporují hedvábné a saténové sukně a halenky, u nichž designérka pracuje s diagonálními liniemi a při pohybu jdou krásně s tělem.

Pánský styl

Klasické hladké střihy kolekce připomínají svou siluetou nebo některými detaily prvky pánského šatníku. Pánskou siluetu lze proměnit například pomocí stahování v pase. Ženské křivky se tak zvýrazní díky střihovým řešením, která umožní například přizpůsobit míru nařasení sukně či nekonečnou variabilitu ve způsobu zavinutí topu. Vázanka u krku se může aranžovat jako bohémský šál, strohá kravata nebo naopak jako výrazná dominantní mašle. Rovněž manžety rukávů lze nechat volně splývat nebo je naopak vázat na několik způsobů.

Základní barevnost kolekce jde cestou monochromatických outfitů neutrálních barev – černou, antracitovou a bílou. Osvěžení barevnosti nabízejí například odstíny chladivé modré, šeříkové nebo výrazné motivy potisku látek, které přináší velmi osobitý look.

Foto Jakub Gulyas

Art direction & styling – Jan Králíček

Modelky – Mariana Klangová, Simona Lewandovska, Barbora Nosková Mosorjaková

Podobné texty

Narozeninový LOOKBOOKㅣLana Del Rey a její vintage glamour

Dnešním dnem slaví ikonická Lana Del Rey své 39....

Chodidla v pohodlí díky sandálům od Dr. Martens

Nová kolekce vzdává hold klasickým modelům Dr. Martens a...

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....