Přidejte se do gangu!

Město přesně na půl cesty mezi Prahou a Bratislavou má bezesporu i jiné výhody. Mezi jednu z nich bychom určitě zařadili Young fashion inictiatives urban store Wolfgang. ( FB stránky tady) Právě láska k neotřelé módě a dobrým značkám spojila mladé lidi, kteří za obchodem stojí. Jak obchod vznikl a vůbec jak se Wolfgangu daří, jsme sa ptali jednoho z jejich členů –Viki.

“Na začátku byla myšlenka vytvořit obchod, který jsme v Brně postrádaly. Za pochodu nás oslovilo pár značek, některé jsme vyzkoušely a zůstaly u nich, jiné vyzkoušely a nepřesvědčily se o jejich kvalitách a pořád se najde dost těch, které zkoušet ani nechceme. Neprofilujeme se na určitou sortu zákazníků, chodí k nám teenageři, ale i dámy ve zralejším věku. Máme jediné kritérium pro výběr – musí se nám to líbit.”

Co slovenští a čeští designéři? Vyhledáváte je samy, nebo je to v rámci “ kamarádských vztahů“ ?

“Někteří oslovili nás a některé zase my. Jsme rády, že velkou část nabídky tvoří právě práce českých a slovenských návrhářů a značek. Uvědomujeme si, že módní průmysl u nás není na takové úrovni jako např. v jiných, vybraných, evropských zemích, pořád jsme ale přesvědčeny o tom, že máme co nabídnout a o co víc – tyto produkty lidem aspoň ukázat. Připomenout, že boty a tašky ze Zlína prostě dávají smysl víc, než předražené věci z módních řetězců, které mají sice hezký, ale pomíjivý design, který odchází stejně rychle jako sešmatlaná podrážka na Vaší vysoce módní obuvi.

Wolfgang jenom neprodává – Wolfgang tvoří komunitu. Pouto mezi svými lidmi bude upevňovat na skvelé akci už tento pátek. 

Akci jsme nazvaly Wolfgang night industrial. Bude se konat 22.11. Začátek je naplánovaný na 20. hodinu. S návštěvníky začneme komunikovat prostřednictvím projekce. Po 21. hodině proběhne přehlídka, na kterou jsme si připravily nové kousky z aktuálních kolekcí. Večerem nás pronesou na svých vlnách DJ EliO a DJ Javas. O něco dobrého k zakousnutí se postará kreativní parta z Food Passion. Doporučujeme se teple oblíct, nezapomenout dobrou náladu, vzít dobré přátele a vytvořit s námi příběh této noci, která, stejně jako každý okamžik v našich životech, se opakovat nebude.

Vaší wolfGANG bude tancovat v továrně přesně před jejím zbouráním. Je v tom jistá forma protestu proti jejímu zničení nebo čistá párty?

„Industriální prostory si nás podmanily stejně jako asi většinu mladých lidí v našem okolí. Nebo aspoň my je vnímáme téměř všude kolem nás a inspirovaly nás i při vytváření interiéru našeho krámu. Vlněnu jsme si procházely a snily jsme o loftových bytech, na které nemáme a které tam asi už ani nikdy nebudou… Rozhodly jsme se, že si kousek Vlněny přivlastníme aspoň na jednu noc, dokud tu ještě je. Developerské projekty jsou ale hotové. Máte-li dobrý vkus a nechcete si kazit den, tak nehledejte, co se tam bude stavět.“

Kromě netradičních prostor si můžete domů odnést ( novou známost) také svoje první designérske originály. Celá akce s módní přehlídkou je prodejná. Myslíme, že práve v Brně se mají tehle týden na co těšit! A jestli nemáte program, udělejte si 22. výlet na Moravu taky.  Mělo by to stát za to.  

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek