Proč a jak měnit módní průmysl?

Sustainable Fashion Day bude nejen místem setkání. Má taky ambici poradit jak přispět ke změně systému. Pokud jste designér nebo se zajímáte o tvorbu, přinese informace o materiálech, které jsou k přírodě šetrné a dostupné na trhu. To vše nejen od profesionálů z pražské knihovny materiálů. Taky je připravena část o přeměně značky na udržitelnou. Jaké jsou hlavní bolehlavy manažerů, co brzdí a co jde naopak měnit snadno, povypráví Holger Brodkorb, zakladatel a majitel značky Ragwear. Pro profíky z řad marketingu bude připravena celá hodinová panelová diskuze s blokem pro otázky. Světové tendence totiž ukazují nárůst zájmu o udržitelnost, bio potraviny, zelené energie, decentralizovaný systém. Do jaké míry se tyto tendence projevují na českém trhu s módou?

 

Odpoledne bude patřit informacím pro širokou veřejnost. O tom, jak být zodpovědnější zákazník, jste se u nás mohli dočíst už dříve. https://fashion-map.cz/cs/revolucni-novorocni nebo https://fashion-map.cz/cs/sustainability-moda-je-krasn-0 Co ale kromě praní na nižší teplotu můžeme dělat? Jistě, kupovat kvalitu, jinými slovy obcházet obchodní řetězce obloukem. Nekvalitní oblečení se totiž nedá často poslat ani dál přes second-hand nebo charitu – více vysvětlí Lejla Abbasová, která má s oblečením a charitou pro Afriku osobní zkušenosti. Kamila Vodochodská zase ukáže, jak kvalitu poznat i jak si nastavit minimalistický šatník, naprosto funkční kolekci kusů. Pokud jste se nevešli do kapacity eventu, přihlaste se o e-book s návodem na webu www.sustainablefashionday.cz.

 

Součástí “udržitelného dne” bude taky promítání filmu True Cost. Ještě předtím bude ale řeč o kosmetice. Věděli jste například, že při běžném ranním rituálu na sebe nanesete až 500 druhů chemikálií? A ne všechny jsou úplně bezpečné.

Rychlý fashion systém může opravdu ovlivnit každý z nás. Stačí například místo módního časopisu sáhnout po knize, místo sprchového gelu v plastové lahvičce použít organické mýdlo nebo si jednoduše místo “terapie shoppingem” zajít něco vyměnit s kamarádkou. Jste pro nebo ne? Jakýkoli názor máte, přijďte diskutovat. My z Fashion MAP budeme určitě při tom a budeme rádi za všechny názory a každou účast. 

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...