Ráj podle Jiřího Kalfaře

Únor i všechny týdny módy jsou nenávratně pryč, ale přehlídka českého módního dizajnéra Jiřího Kalfaře stále rezonuje nejen světovými médii. Pojďme se za jeho show ohlédnout i u nás. Jak už je u Jiřího zvykem, zůstal věrný vizi udržitelné módy a představil kolekci inspirovanou rájem v pravém smyslu slova, kdy fauna a flóra koexistují respektovány lidskými bytostmi. Takový Ráj už dnes neexistuje, je pouze vizí, kterou nám umožní proniknout pouze technologie.

V rámci show, kterou Jiří vzdal hold vlastnímu idolovi, britskému choreografovi Waynu McGregorovi, který v roce 2005 ve Stutgartu uvedl balet Eden Eden, se pokusil zhmotnit niterné pocity, které mu zážitek z představení přinesl a přenést je do své aktuálně představené kolekce.

Modelky a modelové tak předvedli pestrou paletu barev jako je růžová, zelená nebo hnědá, které reflektovaly právě přírodu, nechyběly krystaly od Preciosy, se kterou už po několikáté spolupracuje; recyklované materiály nebo upcyklace kousků z předchozích kolekcí. Kolekce je hravá, přináší nositelnou demi-couture módu a Jiří tak znovu ukázal,  že udržitelnost není a v jeho případě ani nikdy nebude nuda.

Celou galerii najdete zde.

Podobné texty

Opuštěné pláže a vůně citrónů jako inspirace nové kolekce značky Leeda

Lucie Kutálková představila novou kolekci Leeda Flow inspirovanou Sicílií....

Power dressing podle Zuzany Kubíčkové

Co je power dressing? Tento módní styl v 70....

All Season Wedding Club

Lookbook svatební kolekce Terezy Rosalie Kladošové, který vyfotil Vojtěch...