V Re:parádě najdete kombinaci zajímavého nového zboží (zvláště značek, které jsou v Brně obtížně k sehnání), originálních vintage & 2nd hand modelů a tvorby mladých návrhářů. Všechny kousky osobně pečlivě vybírají. Část pokladů pochází z Barcelony a Berlína, měst plných stylových parádnic. “Knihovna” nabízí k prodeji modely nejen mladých návrhářů, ale všech, kdo prostě rádi něco tvoří a kteří chtějí vyzkoušet, jak se jejich tvorba bude prodávat a jak bude funkční. Pokud jste tedy začínající návrhář, zajděte do Re:parády – budete mít k dispozici nejen prostor k vystavení modelů, ale i přímý přístup k zákazníkům.
Šatová knihovna stojí také na principu coworkingu a je otevřena tvůrčím lidem, kteří mají nápady. Kromě možnosti prezenatce a prodeje vlastní tvorby ho můžete využít k pořádání workshopů, kreativních dílen. Do budoucna by v něm měly probíhat nejrůznější akce typu autorské čtení cestovatelské večery, vernisáže, módní přehlídky, taneční večery, kurzy šití…je toho opravdu celá řada. V prostoru se kromě Re:parády nachází ateliér módní značky D-efekt a sdílená místnost, kterou nyní obývají 2 architeki, bytová designerka a designer/muzikant z Mallorky.
A jak to celé funguje? Vyberete si jeden z “výpůjčních tarifů” – měsíční, tříměsíční, půlroční nebo roční. Podle toho máte možnost si půjčit určitý počet kousků oblečení. Za předpokladu, že jste vrátily to předchozí. Včas, vyprané a vyžehlené. Pokud na to nemáte čas nebo chuť zaplatíte drobnou apanáž za tyto služby navíc. Stejně tak si můžete zaplatit speciální “zákaznický tarif” za zakázkové šití šatů.
Kromě všech základních kousků, najdete v Re:parádě i nejrůznější doplňky a těhotenského oblečení, protože Katka a Markéta zastávají názor, že i těhulky mohou – a mají – být krásné a sexy.
Markéta s Katkou pojaly celý projekt komplexně a počítaly i s tím, že mnoho z nás už má plnou skříň věcí, které nenosíme z řady důvodů. Můžete tak svou skříň protřídit, odnést k holkám – některé z věcí pověsí do šatové knihovny, některé zdatně přešijí a zbytek dají těm, kdo to nejvíce potřebují.
Tak a my v Praze si jen říkáme, kdy se podobný projekt objeví i tady 🙂