img_4735.jpg

Retro nábytek žije

Adam Karásek a Jiří Mrázek z NANOVO se ani jeden přímo v užitém umění nepohybují. Přesto však dokáží zkurátorovat jednotlivé kusy na jedničku. Vše vybírají na základě svého vkusu a subjektivních pocitů a možná proto celkový pohled na jejich nově otevřený obchod oku opravdu lahodí.

 

Kluci začínali doslova na půdě. Sbírali nábytek po známých, blešácích a bazarech, renovovali ho a v roce 2011 spustili e-shop. Po několikaleté práci se rozhodli zkusit štěstí s kamenným obchodem. Ten se stal toto léto realitou a po zkušebním provozu se otevřel naplno. Jde převážně o design z 60. – 80. let 20. století, ve výběru se ale nebrání ani ikonickým funkcionalistickým kouskům, 40. a 50. létům, nebo je baví i design industriální.

 

S Adamem jsme si povídali i o reakci lidí na obchod s nábytkem z doby totality. “Chceme Čechy naučit, že i přesto, že je to nábytek z komunismu, tak to ten režim připomínat nemusí. Že se v té době dělaly i kvalitní věci, které mají nějakou designovou hodnotu i dnes. Na západě tohle jede, cizinci už ten koncept většinou znají.”  Už teď má proto NANOVO zákazníky (hlavně) z celé Evropy.

 

Držíme palce a na pár kousků si už brousíme zuby! J  Na malou ochutnávku mrkněte na www.nanovo.cz. Nebo se stavte přímo v Týnské uličce na Starém městě.