Retro nábytek žije

Adam Karásek a Jiří Mrázek z NANOVO se ani jeden přímo v užitém umění nepohybují. Přesto však dokáží zkurátorovat jednotlivé kusy na jedničku. Vše vybírají na základě svého vkusu a subjektivních pocitů a možná proto celkový pohled na jejich nově otevřený obchod oku opravdu lahodí.

 

Kluci začínali doslova na půdě. Sbírali nábytek po známých, blešácích a bazarech, renovovali ho a v roce 2011 spustili e-shop. Po několikaleté práci se rozhodli zkusit štěstí s kamenným obchodem. Ten se stal toto léto realitou a po zkušebním provozu se otevřel naplno. Jde převážně o design z 60. – 80. let 20. století, ve výběru se ale nebrání ani ikonickým funkcionalistickým kouskům, 40. a 50. létům, nebo je baví i design industriální.

 

S Adamem jsme si povídali i o reakci lidí na obchod s nábytkem z doby totality. „Chceme Čechy naučit, že i přesto, že je to nábytek z komunismu, tak to ten režim připomínat nemusí. Že se v té době dělaly i kvalitní věci, které mají nějakou designovou hodnotu i dnes. Na západě tohle jede, cizinci už ten koncept většinou znají.“  Už teď má proto NANOVO zákazníky (hlavně) z celé Evropy.

 

Držíme palce a na pár kousků si už brousíme zuby! J  Na malou ochutnávku mrkněte na www.nanovo.cz. Nebo se stavte přímo v Týnské uličce na Starém městě.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...