Stylové velikosti

Ve Fashion MAP máme rádi každý projek, který má smysl, a klidně může jít i tak trochu “proti proudu”. Projekt My:Size vznikl – podle nás trochu odvážně – pro ženy, které chtějí nakupovat originální českou tvorbu, ale standartně používané  36/38 velikosti jim jednoduše nevyhovují. “Chtěli jsme nabídnout Češkám designovou alternativu bez ohledu na to, jakou velikost nosí,” říká Martina Hušková, jedna z iniciátorek uceleného konceptu s názvem My:Size. Kromě trendových a aktuálních kolekcí se tak v buticích s lokální tvorbou začíná objevovat i speciální sekce pro ty, které módní diktát malých velikostí nebere, nebo ho jednoduše nemohou akceptovat.

Do My:Size se zapojili designéři jako Zdeňka Imreczeová, Iveta Pecuchová a značky Ether a PBL Prague. V kolekci se tak objevuje to nejlepší z tvorby vyvariované ve větších velikostech, vhodných materiálech a barvách. “Všechno je přizpůsobeno tak, aby kusy z kolekce vyzdvihly přednosti každé ženy a dodaly jí pocit ženskosti a elegance”, pokračuje Martina.  A nejde o úplně jednoduchou záležitost, když velikostní cedulky ukazují čísla 44 a 46. Důležitější než velikostní cedulky jsou ale podle nás styl a schopnost v jakýchkoli proporcích, ukázat to správné.  

Košile, šaty, sukně a pásky jsou zatím k dostání v butiku Czech Labels & Friends v Železné ulici v centru Prahy. Martina o projektu ale říká “Máme za sebou první společnou práci a věříme, že budeme moci dál pokračovat a rozšířit i prodejní místa. Byla by škoda nenabízet alternativu velikostí a nepracovat se skutečně ženskými siluetami. Hlavně šaty měly moc hezkou odezvu, proto bychom rádi do další kolekce zařadili více typů. Samozřejmě to, co nám specifičnost My:Size projektu dovolí”. A za Fashion MAP dodáváme, že budeme moc zvědaví, jak se povede My:Size uvést do života a českých šatníků.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...