odivi_iva_burkertovann.jpg

Tipy na čtení : ODIVI (IVA BURKERTOVÁ)

Spíš než čtení mě přitahují haptické a vizuální vjemy. Co se týče těch haptických, ty přes web prozatím ukojit nejde, ale statických i pohyblivých obrázků se dá najít na webu nekonečno. Přiznávám, že pinterest je mým dobrým přítelem hlavně před usnutím, přicházejí pak zajímavější sny. 

Když hledám inspiraci, jakési barevné probuzení, zejména v tomhle šedém a černém období, poskytne mi jej TUB, webová stránka theultrabright.com nabitá inspirací a barvami. Když nemám ještě dost, najdu širokou paletu současných umělců v časopise Juxtapoz, který má i svou webovou verzi juxtapoz.com, kde se barev a nejen jich dá také dosyta nabažit. A co teprv jejich sekce Erotica.

Když mám chuť budovat, kutit a stěhovat (přesunout už po stopadesáté své kino sedačky z rohu do rohu) nebo nabarvit zeď načerno, otevřu si porno. Myslim tedy to interiérové: interiorsporn.net

Když chci na chvíli vrátit čas a zároveň nahlédnout do budoucnosti otvírám svoji “bibli” časopis WAD (We are different) na kterém ujíždím od jeho prvního čísla – a poctiivě si svážím všechna jeho vydání  ze svých cest. Před pěti lety pro mě tito francouzi otvírali nové podivuhodné světy. V tuhle chvíli se obsah sem tam dotkne mainstreamu, ale stále dokáží překvapit a vybrat TO jiné a dělat TO jinak: wadmag.com. Úzce spolupracují i s mým dlouhodobě oblíbeným kreativním studiem lecreativesweatshop.com kde narazíte na zajímavý blog.

A nakonec když se chci hodně dovzdělat, něco si přečíst a ne si jen prohlížet obrázky, otvírám velice obsáhlý web www.ecouterre.com. Udržitelnost mě strašně zajímá a snažím se jí přijít na kloub a v našich podmínkách ji zavést do fungování svojí oděvní firmy. Chci vědět, odkud moje oblečení pochází, co je zač a co s ním bude až doslouží. Na webu jsou i skvělé tipy na “papírové” čtení.