Tipy na čtení: Petra Vozárová

Mé oblíbené fashion blogy jste si už mohli přečíst tady. A protože je stále co nového objevovat, ráda si přes víkend obleču XL triko, veselé ponožky, zasednu s šálkem dobré kávy k počítači a otevřu si Hannah Lemholt, autorku blogu o jemnosti, čisté kráse, portrétech, módě, jídle i interiérovém designu. Při brouzdání se zasním a žasnu nad lehkostí její práce.

Mým dalším velkým oblíbencem je stránka Le 21ème. Nejlépe zachycená tvorba současné práce návrhářů s propojením streetstylu. Plná tajemna, sofistikovanosti, hmatatelných momentů a publikace toho nejlepšího, co se v módním světě děje. Jejich pohled je tak reálný, že se ztratíte mezi dvěmi liniemi. A to fashion a tou lidskou, protože obě spolu dokonale korespondují.

A protože je léto a všichni marně trpíme touhou mít krásná těla, sleduju pro navození letních chutí food blogerku Loni Jane. Její raw porce jsou geniální, má snad nejpestrobarevnější instagram a jednotlivé recepty naleznete zde.

Odmalička miluju dokumenty. A když jsou ze světa módy, není co řešit. Obdivuju Dianu Vreeland. Tuto módní editorku a ikonu určitě není nutné představovat. Pokud se chcete dozvědět víc o její tvorbě a životě, určitě se podívejte na její dokument ‚Diana Vreeland: The Eye Has to Travel‘. Tato malá dáma s hlubokým hlasem proměnila tehdejší módní svět k nepoznání a vděčíme jí v podstatě za vše. Nadchne svou silou a humorem, který celý svůj život rozdávala.

Dalším je ‘The September Issue’ s věhlasnou Ann Vintour, který zachycuje práci na legendárním zářijovém čísle. A když potřebuju spravit náladu, pustím si roztomilého pána na kole, zakladatele streetstylu, Billa Cunninghama. Dokument ‘New York’ je toho důkazem.

 

Se spojením studia a práce mi moc času na čtení knih nezbývá, ale přesto si čas od času najdu své favority. Jedním z nich je kniha od Annie Leibovitz – A Photographer’s Life 1990-2005. Začínala jako fotografka pro časopis Rolling Stones a Vanity fair. Zdokumentovala turné kapely The Rolling Stones v čase jejího největšího ohlasu v 70. letech. Kniha pojímá její 15ti letou tvorbu, je plná portrétů známých osobností, hvězd i politiků, konceptuálních fotek, citlivých reportáží z obléhání Sarajeva v 90. letech a když se prokoušete až sem, dostanete se do blízkého kruhu rodiny, přátel a v neposlední řadě k citlivému příběhu její životní lásky, který končí nemocí a tragickou smrtí, kterou se nebála fotit a publikovat. Stejně tak doporučuju shlédnout i dokument.

Další knihou, která se do rukou musí dostat snad každému fashionistovi je od Terryho Richardsona ‘Terry’s World’. Zábavné, neotřelé a strašně provokativní. Od 70. let mění estetickou pornografii v něco fashion chic a to se rozhodně počítá.

Knihu FASHION NOW 2 jsem si koupila nedávno. Je módní biblí toho nejlepšího od nejvýznamnějších módních návrhářů po nezávislé značky, kterou připravil kultovní britský časopis i-D.

A protože je rocková hudba mojí druhou vášní, a pokud je třeba i jen z části také tou vaší, stojí za to přečíst si knihu o kapele KISS. Excentrický bubeník Gene Simmons, který ji velmi čtivě napsal, vás vezme na cestu plnou rockového randálu, sexu a krásných žen, ale hlavně se dozvíte, jak se vlastně podařilo stvořit legendární a snad nejúspěšnější hudební monstrum, ze kterého mi až doteď naskakuje husí kůže:).

Krásnou neděli.

 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...