Transformace

ODIVI je značka, která pomalu začíná plnit i skříně early 20s generace a to je dobře. Díky briefu od vedení MBPFW se ale ocitla designérka brandu – Iva Burkertová v docela zvláštní situaci. Prezentovaná kolekce byla určena už na sezónu S/S 15, jak je to i na zahraničních fashion weecích běžnou praxí. (Díky čemuž mají pak nákupčí více času na objednávky a nákupy kolekcí).Co ale se sezónou F/W 14? ODIVI transformovala své jednoduché kousky, a tak v týdnu, kdy všichni návrháři došívali své letní kolekce, ODIVI představila kolekce rovnou dvě. Pokud se vám tedy nechce čekat na léto, můžete si běžet pro nové essential kousky od Odivi již dnes. Protože ta nejlepší móda je přece nadčasová a nepodléhá ročnímu období. (I když na plavky od Ivy Burkertové se už nesmírně těšíme.)

Sophistic by Veronika je zaběhnutou značkou, která má svou klientelu a věrné zákaznice. I tak se rozhodla Veronika v její nové kolekci trochu zaexperimentovat. Jednodušší střihy, upuštění od diorovského feelingu a více kombinovatelné ready to wear. Najednou si z konzervativní značky dokáže vybrat svůj kus kdokoliv. Hra s černou a bílou, kalhoty, topy, vesty. Co stojí za transformací značky? Chuť inovovat a fashion kouči. Stejně jako návrháře ovlivňuje svět okolo, umění, životní situace, tak mají za úkol ovlivnit své klienty i kouči, a pomoct jim určit si cíl a cestu k samostanému dosážení výsledkuPráce Kataríny Král a Veroniky Benešové přinesla své ovoce. Jak přesně se kolekce líbí i ostatním se promítne na její prodejnosti. Na české poměry je to ale nová věc. Je tedy čas na fashion kouče i v našem fashion světě? Je čas na společnou transformaci?

Přehlídka Karolíny Juříkové patřila letos na MBPFW mezi jedny z těch nejvydařenějších. Skloubit umění do nositelných kousků je skutečně výzva pro nejednoho návrháře. Karolíninu transformaci, ale nepředstavuje jenom výsledek její práce, v mottu “cesta je cíl” je její nová kolekce vlastně takovou proměnou celého procesu výroby. Je to nápad/idea, která dělá její svetry a kabáty tak výjimečné! Modely se vyráběly v Brně pomocí dnes už zapomenuté techniky Art Portis. Československý patent ze 70. let, který dnes dokáže udělat už jen jediný člověk v celé republice. Více o její kolekci si můžete přečíst tady.

Mirka Horká je u nás synonymem pro jednoduché tvary, nápadité střihy ale hlavně pro pánskou módu. Tedy až do letošního jara, kdy představila své první dámské mikiny/šaty a potěšila tak nejednu z nás! Její model pro charitativní kolekci City Souls byl také určen pro ženy a stal se hned jedním z nejlépe prodávaných kusů. Na podzim jste zase v obchodech s lokální módou mohli narazit na speciální sérii mramorových šatů, topů a vest! Transformace u značky Mirka Horká je tedy více než jasná. Zároveň je skvělé, že ať už se jedná o dámskou nebo pánskou linii, rukopis a kvalitu Mirky Horká ihned poznáte sami.

Na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku bylo kromě nových kolekcí odprezentováno i několik dalších novinek. Projekt Local Icons je pro nás jednou z těch nejzajímavějších. Čistá transformace lokální výroby a postoje k lokálnímu textilnímu průmyslu! Mysleli jste, že místní textilky zejí prázdnotou a výrobci doma tiše truchlí a vzpomínají na staré časy? Není tomu úplně tak. A to chce dokázat LOCAL ICONS. Lepší informovanost o super tuzemských výrobcích, které jsou nadčasové, kvalitní, mají svůj příběh a hlavně snaha o jejich propojení se současným designem dělá z LOCAL ICONS projekt, o kterém ješte uslyšíte. Chcete vědět více? Pak se určitě podívejte sem a pokud se vám projekt líbí, tak jak ho i my ve Fashion MAP oceňujeme, dejte svůj like tady. 😉 

Jsme rádi, že v Čechách je stále co objevovat a stále se u nás toho hodně děje a vyvíjí. Určitě se pomalu dostáváme do období, kdy i zákazníci procházejí jejich vlastní transformací a změnou vnímání designérské módy. Z něčeho nedosažitelného na přirozenou součást jejich šatníků. Pokud víte o dalších super projektech nebo změnách, ve Fashion MAP o nich určitě rádi uslyšíme! 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...