Týden módy startuje a my přinášíme seznam povinných must go!

Doprovodný program je letos, na “jarní” verzi MBPFW, skutečně povedený, a proto by byla škoda, abyste někde chyběli!

 

Levitate

Pokud máte rádi lokální značku LAFORMELA a také DJ moderátorku Veroniku Ruppert,  párty Levitate je skvělou příležitostí, kde spojit obě věci dohromady. Na co se těšit? Lokální underground a fashion lidi bez póz tancující na dobrou nejnovější hudbu.

 

Sustainable fashion day

Udržitelné brandy, swap párty, kde si můžete vyměnit oblečení s jinými lidmi a také zajímavé přednášky. Přes víkend si vyhraďte čas a běžte se podívat do holešovického Vnitroblocku. Už jen samotný prostor stojí za návštěvu!

 

Miro Sabo a A.LAB

Miro Sabo, stejně jako mnoho dalších designérů, přechází z high fashion i do jiných sfér. Na letošním fashion weeku představí vlastní řadu kosmetiky. A není to žádná kolaborace ani jiný druh spolupráce kde jde jen o obal. Když někde uvidíte značku A.LAB, budete vědět, že vznikala se stejnou péčí jako Mirovy kolekce. Premiéra kosmetické řady se koná hodinu před přehlídkou a dostanete se na ni s fashion week vstupenkou.

 

Footshop + LAFORMELA

Jedna z nejznámějších značek na lokální scéně se spojila s kreativním sneaker obchodem působícím v Čechách a na Slovensku. Co z toho vzniklo? Společná kolekce oblečení, která se inspiruje ulicí a praktičností. Nevíte, jak taková kombinace high fashion a urban kultury vypadá? Přijďte se podívat 23.3. v 19:00 do Footshopu.

 

Přehlídky

To, že na přehlídkách designérů jako Chatty, Polanka nebo LAFORMELA bude narváno, není nic nového. Možná jsou ale na seznamu letošního programu i nová jména, u kterých nevíte, jestli stojí zato. Ale může se stát, že přijdete o překvapení nebo nejlepší kolekci celé sezony.  Proto si do diáře poznamenejte pár jmen, které by jste podle nás měli mít v hledáčku: Daniela Pešková, Nehera a taky Jan Černý nebo Situationist – gruzínský host nám ukáže svůj pohled na evropskou módu. Nikdo přesně neví, co očekávat a to nás baví!

 

Nehera je zase slovenská značka, kvůli které se ale nevyplatí jezdit na Slovensko. Všechny kolekce se totiž prezentují v Paříži. Stejně jako hlavní návrhář  Samuel Drira, tak i celá identita Nehera je silně ovlivněna jemnou nonšalantností, přírodními barvami a téměř nongenderstvím, které ale nemá s nejnovější vlnou unisexu nic společného.

 

Zakladatel této značky, Ladislav Zdút, se dokonce představí i v rámci Business Forward Forum, kde bude mluvit na téma prosazování lokální značky na zahraničním trhu. Konference, která měla loni premiéru, se jako koncept osvědčila a je to skvělá součást fashion weeku hlavně pro ty, kteří jsou nebo chtějí být součástí profesionálního světa módy.

 

Ať už vás na módě a fashion weeku baví cokoli, užijte si to! Přehlídky, looky, energii, lidi, skvělou hudbu nebo lokální kreace… My se budeme snažit každý den přinášet nejen to nejlepší z kolekcí a street stylu, ale taky všechny pocity, které česká scéna tento týden vyprodukuje 🙂 Ať vás móda inspiruje a těší!

Podobné texty