Etiku a zodpovědnost nejen v módním průmyslu zcela určitě zahrnují organické materiály. Jistě jste slyšeli již o biobavlně, lněných či bambusových výrobcích. Ale co takhle materiál z ananasovníku? Třetí nejbohatší zemí na ananasy jsou Filipíny. A právě toho Carmen Hijosa využila a „přeorientovala“ tak svoji kožešinářskou firmu na 100% udržitelnou. V čele společnosti Ananas Anam Ltd. seznámila veřejnost s novým konceptem, který představuje uvedení látky PinatexTM na trh.
Udržitelná společnost se musí chovat tak, aby byla schopná udržet život přírody.
Dnešní článek bude trochu jiný. Bude prima, ale jiný. Rozhodla jsem se vyzpovídat svého kamaráda z gymnazijních let, Vaška Reischla. A samozřejmě ne jen tak pro nic za nic. Tenhle můj šikovný a cílevědomý kamarád totiž miluje hodinky Prim tak moc, že založil značku ProstěPrim. Hlavně o té jsme si spolu povídali.
Nač kupovat drahé hodinky, když můžete nosit klenot s příběhem?
(text: Veronika Kučerová)
Když se řekne slovo galerie, vybaví se nám věci všeho druhu a hlavně nedozírné ceny, na které se člověk chodí dívat kvůli uměleckému zážitku. Chceme tak nějak nasát všechnu tu krásu a když odcházíme, připadáme si o něco bohatší. Když se ale řekne prodejní galerie, člověk se ocitne na místě, kde se nám dostane stejného estetického zážitku, ale nemusíme se jenom koukat. Můžeme i sahat a dokonce kupovat. Krásné, originální věci s vlastním příběhem si můžeme odnést domů a i když odcházíme, máme sice lehčí peněženku, ale pořád jsme bohatší. A přesně o tom je Deelive.
Všechny produkty, které v Deelive najdeme, mají jedno společné – byly navrženy českými designéry a v česku také vyrobeny.
Říká vám něco značka Naja? Napovíme vám. Naja je americká společnost, která se rozhodla posunout módní průmysl zase trochu jiným směrem. Tato EKOznačka spodního prádla byla založena ženou jménem Catalina Giral původem z Kolumbie, která již dále nemohla přihlížet dosavadním technologiím výroby oblečení. Její sen o etické a ekologické značce, která bude ženy inspirovat a také posílí jejich postavení, dostal reálnou podobu v roce 2009, kdy vznikla Naja.
(text: Silvia Haupt Kozonova)
Říká se, že sousedova tráva je zelenější, a tak to někdy obecně platí ve všem. Z pražského fashion rybníčku se nám může zdát ten berlínský na úplně jiné pozici a na jiné úrovni. A taky že je. Ale není všechno zlato, co se třpytí. Alespoň ne pro německé lokální fashion značky. Pojďme na to postupně.
Před 4 lety by jste se dívali na Fashion Week v Praze a v Berlíně velice podobně. Přehlídky v oblíbených bílých stanech a veřejnost, která v mnohých případech možná ani netušila, o jakou značku se jedná. Za ten čas se toho u nás, stejně jako v Berlíně, hodně změnilo.